RX 570 kullanımı yüksek mi, düşük mü?

Kdr454

Hectopat
Yer
TR
Daha fazla  
Merhaba.
AMD'nin kendi yazılımında ekran kartı kullanımım hiç o kadar artmıyor ama görev yöneticisinde aşağıdaki fotoğraftan gördüğünüz gibi nedense hep yüksek.

Acaba bu Radeon Settings: Host Service, ekran kartı yazılımıymış gibi isim verilmiş bir virüs mü?
Oyunlarda da benim ile aynı sisteme sahip arkadaşım benden 7-8 FPS fazla alıyor, sebebi bu mu acaba? Değilse nedir?

1615275117315.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
AMD'nin kendi yazılımında ekran kartı kullanımım hiç o kadar artmıyor ama görev yöneticisinde aşağıdaki fotoğraftan gördüğünüz gibi nedense hep yüksek.

Acaba bu Radeon settings: Host service, ekran kartı yazılımıymış gibi isim verilmiş bir virüs mü?
Oyunlarda da benim ile aynı sisteme sahip arkadaşım benden 7-8 FPS fazla alıyor, sebebi bu mu acaba? Değilse nedir?

Eki Görüntüle 913374

Hocam benim RX 570 kart yazılım üzerinden %80 kullanımdan birden aşağı çakılıyor değişik şeyler oluyor ben önemsemedim. 😄

Merhaba.

Acaba bu Radeon Settings: Host Service, ekran kartı yazılımıymış gibi isim verilmiş bir virüs mü?

Eki Görüntüle 913374
Virüs olacağını pek sanmıyorum. Radeon ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırlayıp bilgisayarı yeniden başlatın. Ayrıca; Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapın derim. FPS olarak arkadaşınız dual channel ve Mhz'i daha yüksek bir RAM (XMP'den overclock yapmıştır) kullanıyor olabilir. Farklı bir sürüm kullanıyor olabilir. Radeon Boost açık olabilir ve daha nicesi.

Son düzenleme:
Abi benim HDD 1 TB idi neden 320 GB yazıyor?
Kardeşim 320, 1'den fazladır bunu da ben mi öğreteyim?
Çok özür dilerim yanlış konuya yazdım. 😂

Virüs olacağını pek sanmıyorum. Radeon ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırlayıp bilgisayarı yeniden başlatın. Ayrıca; Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapın derim. FPS olarak arkadaşınız Dual Channel ve MHz'i daha yüksek bir RAM (XMP'den overclock yapmıştır) kullanıyor olabilir. Farklı bir sürüm kullanıyor olabilir. Radeon Boost açık olabilir ve daha nicesi.

Hayır her şey aynı ama neyse çok önemli değil.
Ekran kartı kullanımı fazla olursa daha fazla FPS verir.
Tamam da virüs ekran kartını kullanırsa aynı şey geçerli değil.
Hocam benim RX 570 kart yazılım üzerinden %80 kullanımdan birden aşağı çakılıyor değişik şeyler oluyor ben önemsemedim. 😄

Bende ve arkadaşımda da oluyor. Sanırım herkeste var o sorun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı