RX 570 MHz arttırma

Eniscan Yanar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde bir adet RX570 ekran kartı bulunuyor ama merak ettiğim bir durum var. Kartın test sonuçlarındaki hızı 1020 MHz olarak çıkıyor. Daha yüksek olması gerektiğini düşünüyorum. Arttırmanın bir yolu var mı veya bu değer normal mi? Yardımcı olabilir misiniz?

Test esnasında sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi? Radeon programından ve MSI Afterburner programından kontrol edin Mhz değerlerini.

MSI Afterburner indirip güç limitini açtıktan sonra tekrar dene testi. Hangi test bu arada?
Furmark ile test ettim oradaki sonuç max 1096'ya kadar çıkıyor.
Test esnasında sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi? Radeon programından ve MSI Afterburner programından kontrol edin Mhz değerlerini.
Sıcaklık maximum 85 dereceye kadar çıktı Furmark testinde lakin fan hızı ayarı yaptıktan sonra max 78 derecede kalmaya başladı.
Güç limitini açmaktan kastınız nedir? Bu konularda pek bilgim yok da.

Power Limit bölümünü fullemem mi gerekiyor?

Dosya Ekleri

• zxx.png
    zxx.png
    447 KB · Görüntüleme: 29
Furmark ile test ettim oradaki sonuç max 1096'ya kadar çıkıyor.

Sıcaklık maximum 85 dereceye kadar çıktı Furmark testinde lakin fan hızı ayarı yaptıktan sonra max 78 derecede kalmaya başladı.
Güç limitini açmaktan kastınız nedir? Bu konularda pek bilgim yok da.
85 dereceye çıktığı için Mhz değerini düşürmüş olabilir. MSI Afterburner programından attığınız görüntüde 1256 olarak gözüküyor Mhz değeri. Peki test dışında oyunlarda da kontrol ettiniz mi Mhz değerini? Diğer RX 570 modellerine kıyasla FPS değerlerinde düşüş oluyor mu?

Geri
Yukarı