RX 570 monitörün çözünürlüğünü yükseltme

Erfolglos Eirene

Hectopat
Daha fazla  
Monitörüm 1600x900'e izin veriyor. RX 570 kullanıyorum, oyunun çözünürlüğünü nasıl monitörün izin verdiğinden daha yükseğe çıkarabilirim?

Monitörüm 1600x900'e izin veriyor. RX 570 kullanıyorum, oyunun çözünürlüğünü nasıl monitörün izin verdiğinden daha yükseğe çıkarabilirim?

AMD Radeon Software programında ayarlar>ekran orada Virtual Super Resolution seçeneği var onu açarsanız standart çözünürlüğün üzerine çıkmanıza izin verir ben 1080p monitörde onunla bazı oyunları 2K oynuyorum. Ne kadar doğal olur tartışılır ama ise yarıyor.

AMD Radeon Software programında ayarlar>ekran orada Virtual Super Resolution seçeneği var onu açarsanız standart çözünürlüğün üzerine çıkmanıza izin verir ben 1080p monitörde onunla bazı oyunları 2K oynuyorum. Ne kadar doğal olur tartışılır ama ise yarıyor.

2K ya alıyorsunuz fakat 2K görüntüyü gözünüz algılayamıyor. Çünkü monitör 1080P o yüzden saçma.

Daha önce kullandınız mı bilmiyorum ama ben ETS 2 de vesaire kullanıyorum aradaki fark hissediliyor.

Psikolojik olarak hissediyorsunuz demek ki. 😃 çünkü Full HD monitörde 2K görüntü işleyemez monitöre OC falan mı yaptınız.

Psikolojik olarak hissediyorsunuz demek ki. 😃 çünkü Full HD monitörde 2K görüntü işleyemez monitöre OC falan mı yaptınız.

Bence önce kullanın sonra yorum yapın çünkü bilmediğiniz bir konuda çok iddialısınız yazılımsal olarak piksel yoğunluğunu arttırarak düşük çözünürlüklü ekranlarda daha yüksek çözünürlüklü görüntü oluşturuyor. Dediğim gibi önce kullanın.
Ayrıca burada olmaz diyerek kestirip atmak yerine yardımcı olsanız daha iyi olur arkadaş böyle bir şey var mı diye sormuş yazılımsal olarak var olduğunu söylersiniz, kendisi dener hoşuna giderse kullanır gitmezse kullanmaz.

Bence önce kullanın sonra yorum yapın çünkü bilmediğiniz bir konuda çok iddialısınız yazılımsal olarak piksel yoğunluğunu arttırarak düşük çözünürlüklü ekranlarda daha yüksek çözünürlüklü görüntü oluşturuyor. Dediğim gibi önce kullanın.
Ayrıca burada olmaz diyerek kestirip atmak yerine yardımcı olsanız daha iyi olur arkadaş böyle bir şey var mı diye sormuş yazılımsal olarak var olduğunu söylersiniz, kendisi dener hoşuna giderse kullanır gitmezse kullanmaz.

Böyle bir şey imkansız monitörün belli bir piksel seviyesi belli bir çözünürlüğü var bunun dışına çıkaramazsınız yaptığınız şey 1080p monitörde 4K YouTube videosu açmak.

Böyle bir şey imkansız monitörün belli bir piksel seviyesi belli bir çözünürlüğü var bunun dışına çıkaramazsınız yaptığınız şey 1080p monitörde 4K YouTube videosu açmak.
Açın okuyun sistemin ne işe yaradığını, sistemin zaten sizin ekranınızı 4k 8k yapmak gibi bir iddiası yok. Daha keskin bir görüntü veriyor size. YouTube'da aynı mantıkla büyük bir görüntüyü küçük bir ekrana veriyor sizin dediğiniz gibi böyle bir şey imkansız olsa Youtube bu teknolojiyi kullanmaz ve işe yaramıyor olsa bu teknolojiyi mobil tarafada getirmezdi. Eğer sistemi test etmemiş kullanmamışsanız ve arkadaşa yardımcı olmuycaksanız boşuna yazmayın lütfen.

Açın okuyun sistemin ne işe yaradığını, sistemin zaten sizin ekranınızı 4K 8k yapmak gibi bir iddiası yok. Daha keskin bir görüntü veriyor size. YouTube'da aynı mantıkla büyük bir görüntüyü küçük bir ekrana veriyor sizin dediğiniz gibi böyle bir şey imkansız olsa YouTube bu teknolojiyi kullanmaz ve işe yaramıyor olsa bu teknolojiyi mobil tarafada getirmezdi. Eğer sistemi test etmemiş kullanmamışsanız ve arkadaşa yardımcı olmuycaksanız boşuna yazmayın lütfen.

Tamam sizin dediğiniz olsun, siz her şeyi bilirsiniz. Bundan sonra monitör konularında sizi etiketleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı