Çözüldü RX 570 nasıl undervolt edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gameon

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar, RX 570 kartım var ve undervolt yapmak istiyorum. AMD Radeon Software menüsünden yapacağım. Genelde bildiğim işler değil, sadece kart ısınmasın diye "maksimum frekans" kısmını düşürüyorum ama bu sefer de WattMan hatası veriyor. Çok fazla olmadığı müddetçe (-1, -2) gibi sıkıntı olmadan oynatıyor ama fanlar 3000 RPM dönmesine rağmen kart 80 üstü derecelere ulaşabiliyor. Daha da detaya girip voltaj kısmına baktım ama hiç kurcalamadım. Bu kart için hazır undervolt ayarı var mı? Ve test etmek için hangi program kullanmamı önerirsiniz?

Çözüm
Fan hızını arttırarak deneyebilirsiniz. Hala devam ederse kademeli olarak diğer değerleri düşürüp deneyin.
Bir kartın hazır UV ayarı yoktur, aynı model olsa bile karttan karta değişkenlik gösteriyor. İnceleyerek MSI Afterburner üzerinden yapabilirsiniz.

Afterburner ile de yapabilirsiniz. Yardımcı olabilir.

Bir kartın hazır UV ayarı yoktur, aynı model olsa bile karttan karta değişkenlik gösteriyor. İnceleyerek MSI Afterburner üzerinden yapabilirsiniz.

Afterburner ile de yapabilirsiniz. Yardımcı olabilir.

Varsayılan ile kendi yaptığım ayar.
Sizce bir sıkıntı çıkarır mı? Test yapmadan kullanayım diyorum, GTA 5'de derece 80 altı olmaz ise biraz daha düşürürüm.
Not: Oyun profiline kurdum.
Ekran görüntüsü 2021-08-22 231720.png

Ekran görüntüsü 2021-08-22 231655.png

Fan hızını arttırarak deneyebilirsiniz. Hala devam ederse kademeli olarak diğer değerleri düşürüp deneyin.

Çözüm

Geri
Yukarı