RX 570 "no signal" hatası

Lmaol

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı kullanırken birden görüntü gidiyor, no signal yazıyor, klavye ve farenin ışıkları sönüyor ama PC hala çalışıyor. Reset atana kadar da sorun çözülmüyor, sorun ne olabilir? Driver silip yükledim driver hatasıdır diye ama yok, PSU Corsair VS550.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reset düğmesi ile mi atıyorsun yoksa psu düğmesi ile mi kapatıp açıyorsun? Bende de bu sorun var, kurulum ekranında direkt kapanıyor, mouse klavye gidiyor. Güç ve restart düğmesi çalışmıyor.
Diğer sistem özelliklerini de belirtir misin?

Güç düşmesiyle kapatıyorum amd Ryzen 5 2600x 16gb Ram msi b450m a pro max anakart sakın psu dan kapatma yakarsın sistemi
Reset düğmesi ile mi atıyorsun yoksa psu düğmesi ile mi kapatıp açıyorsun? Bende de bu sorun var, kurulum ekranında direkt kapanıyor, mouse klavye gidiyor. Güç ve restart düğmesi çalışmıyor.
Diğer sistem özelliklerini de belirtir misin?
Çözülmüyor bu sorun sinir krizi geçiricem artık

Ben de yaşadığım için bu problemi internette yabancı sitelerde araştırdım kesin bir çözümü yok çok farklı şekilde sonuca ulaşan var kimisi hdmi kablosunu değiştirince problem çözüldü diyor kimisi driverı silip yükledim çözüldü diyor bir başkası frekansı kıstım düzelti diyor öbürü voltaj arttırdım yükseldi diyor bazısı monitörü değiştirdim halloldu diyor. Ben henüz çözümü bulamayan kısımdanım bu problem Wattman Problem veya Black Screen Problem diye de geçiyor araştırmak isterseniz. Hatta çok ilginç amd forumunda bir adam her yolu denemiş hala oluyor bende diyor.

Yeni monitör aldım, bilgisayarı formatladım, o kadar fazla ayar değiştirdim ki çoğunu hatırlamıyorum bile sırf belki işe yarar diye. HDMI kablolarını birden fazla kez değiştirdim ve HDMI yerine Display Port kullanıp monitörümde farklı HZ ile denedim. Hepsinde aynı sonuçla karşılaştım "Siyah Ekran". Ayrıca ramlerimi de değiştirdim ve yükselttim sonuç değişmedi.

Gördüğün gibi problemin kaynağını bilmiyor çoğu kişi farklı yollar ile çözüyor. Sen de burada yazanların birkaçını deneyebilirsin belki sorunun çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı