RX 570 OC Degrasyon

+50 güç sınırı watt değerinden mi % değerinden mi? Her iki türlü de fazla, bunu yaptıktan sonra ekstra bir OC yapmaya gerek yok zaten.

Bana throttle oluyor gibi de geldi, ekran kartının içinde de sonuçta güç besleme var. Yetersiz gelmesi kaynaklı olabilir, güç sınırını kısmak iyi olur.
%50 pardon. %20'de kullanıyordum ancak degrasyon yapınca %50'ye çektim. Güç besleme arızalı olabilir mi?
@Elio Talvinen JUNC TEMP yazan kısım hotspot oluyor o yok mu?
Evet biliyorum hocam, CUR TEMP var sadece.

Adsız.png

@Elio Talvinen çok garip ölçmüyor demek ki. Bu kadar voltaj verirsen hotspotu uçurabilirsin o da zamanla sıcaklıktan degrasyon yapıyor olabilir. Ben de 6600 XT ile OC yaparken çip sıcaklığı fazla artmasa da hotspot ekstrem OC değerlerinde 100'e yaklaşıyor.
HotSpot bilsem aslında yapacağım bunu ama sanki HotSpot arkadaşın da dediği gibi 79-80 derece. O sıcaklıkta kısıyor çünkü.

%50 pardon. %20'de kullanıyordum ancak degrasyon yapınca %50'ye çektim. Güç besleme arızalı olabilir mi?

Degresyon olunca aksine düşürmen gerek, arttırmak olmamış orada. Güç beslemesi arızalı değil de, yetersiz gibi daha çok o kadar güç ve performans için.

Degresyon olunca aksine düşürmen gerek, arttırmak olmamış orada. Güç beslemesi arızalı değil de, yetersiz gibi daha çok o kadar güç ve performans için.
Şu an %20 ile deniyorum, peki HotSpot gözükmemesi hakkında bilginiz var mı? Bildiğim kadarıyla standart bir sensör bu.

Şu an %20 ile deniyorum, peki hotspot gözükmemesi hakkında bilginiz var mı? Bildiğim kadarıyla standart bir sensör bu.

Görev Yöneticisi'ne bakabilirsin onun için, genelde Hotspot'u gösterir.

Geri
Yukarı