RX 570 OC Degrasyon

Ben en iyisi güzel bi termal macun yenilemesi yapayım, öneriniz var mıdır? Çok pahalıya kaçmayacak şekilde. PSU'yu da yakın bir vakitte değiştireceğim geçen gün sizinle başka bir konuda konuşmuştuk PSU üzerine. Onu alacağım.

@Serhat Öndeş Sizin de termal macun önerinizi alabilirim hocam.
Hem işlemcide hep GPU Arctic MX-4 kullanıyorum. Ayrıca benim kart aldığım zaman bilmediğim dolayı mining kart almışım ve 1 yıldan fazla kazım yapmış bir kart, BIOS ise RX590'ı :D OC ile uğraşınca kendinden geçiyor. 4 senedir daha beni üzmedi sağolsun.

Ben en iyisi güzel bir termal macun yenilemesi yapayım, öneriniz var mıdır? Çok pahalıya kaçmayacak şekilde. PSU'yu da yakın bir vakitte değiştireceğim geçen gün sizinle başka bir konuda konuşmuştuk PSU üzerine. Onu alacağım.

Wipaste C2 alabilirsin direkt, PSU için ne konuşmuştuk bu arada?

Hotspot sıcaklığı, çoğu ekran kartı modelinde GPU sıcaklığının 15-20 derece kadar üstünde oluyor. Yani GPU sıcaklığın 75-80 arası geziyorsa hotspot sıcaklığın da muhtemelen 95 derece civarlarında geziyordur.

Hem işlemcide hep GPU Arctic MX-4 kullanıyorum. Ayrıca benim kart aldığım zaman bilmediğim dolayı mining kart almışım ve 1 yıldan fazla kazım yapmış bir kart, BIOS ise RX590'ı :D OC ile uğraşınca kendinden geçiyor. 4 senedir daha beni üzmedi sağolsun.
Hocam satan kişi baya kazık atmış ama olsun sonuçta kart hakkını vermiş.
Wipaste C2 alabilirsin direkt, PSU için ne konuşmuştuk bu arada?
Sharkoon WPM Gold sormuştum size. Bunu önermiştiniz.

Bu veya 750W halini alacağım.
Hotspot sıcaklığı, çoğu ekran kartı modelinde GPU sıcaklığının 15-20 derece kadar üstünde oluyor. Yani GPU sıcaklığın 75-80 arası geziyorsa hotspot sıcaklığın da muhtemelen 95 derece civarlarında geziyordur.
Nedense sensör koymamışlar, çok garip geldi bana bu. Mecburen frekansı düşürdüm.

Hocam satan kişi baya kazık atmış ama olsun sonuçta kart hakkını vermiş.

Sharkoon WPM Gold sormuştum size. Bunu önermiştiniz.

Bu veya 750W halini alacağım.
700TL bayılmıştım o zaman halen çalıştığına ve performans vermesine şaşırıyorum.

@Elio Talvinen tamam iyi sorun yok, şu da olabilir:

Aynısının 650W olanı kullanıyorum kesinlikle öneririm.

Yorum atıp, yardımcı olan herkese teşekkürler arkadaşlar. Termal macun, PSU değişimi sonrası bu konuyu gene güncellerim.
--------------------
@Sir Benjamin @BerkayZ87

Hocalarım tekrar merhaba,

TLP hocamızın tavsiye ettiği macunu aldım ve sürdüm, ayrıca kasada fazlalık 3 fanı da çıkarttım, enerjiden kazandım zaten soğutma olarak getirisi de yoktu.

Sonuç olarak: 1500 Mhz/2150 Mhz/%30 güç sınırı/+100 voltaj

5 dakikalık testin sonucu, önceden 2 dakikada 70 dereceleri buluyordu sistem ve Mhz kademeli olarak düşüyordu. Şu an durum böyle:

Adsız.png

Ben gene de PSU değiştireceğim fakat en azından erteleyebileceğim şu an.

Son düzenleme:
Güzel sonuçlar alınmış, C2'yi nasıl bu kadar hızlı alabildin onu düşünüyorum sadece :D

Hayırlı olsun bakalım macun, ben de almayı düşünmüyor değilim.

Geri
Yukarı