RX 570 overclock sonrası performans düşüşü ve ekranda titreme

Kalphsonn

Hectopat
Daha fazla  
Gigabyte RX 570 sahibiyim. Kartı ilk aldığım günden beri ne zaman MSI Afterburner kurarsam kurayım clock ayarını +1 bile değiştirsem tüm oyunlarda FPS değerlerim acayip şekilde düşüyor, GPU kullanımım %0 ile %70 arasında seyrediyor ve ekranda flickering adı verilen 1-2 saniye süren bozulmalar oluşuyor. Ne overclock yapabiliyorum ne de undervolt. Değiştirdiğim ayarları sıfırlasam hatta programı silsem bile sorun devam ediyor. DDU ile driver silip tekrar yüklediğimde çözülüyor anca. İnternette bu sorunu yaşayan başka biriyle karşılaşmadım, benzer sorunlar yaşayanlar var fakat çoğu kişi yaptığı ayarları geri çektiğinde sorunun çözüldüğünü söylüyor. Bu arada dediklerim sadece MSI Afterburner için geçerli değil AMD Adrenalin üzerinden yapsam da aynı sorun ortaya çıkıyor. Sizce neden kaynaklanıyor? Benim gibi böyle bir sorundan muzdarip olan var mı acaba?

Ekran kartı sıkıntılı olabilir, büyük ihtimal sorun ondan. Darboğaz olması imkansız zaten, 1600 AF var. Format atmayı denediniz mi? Saçma bir çözüm ama yardımcı olabilir.

Ekran kartı sıkıntılı olabilir, büyük ihtimal sorun ondan. Darboğaz olması imkansız zaten, 1600 AF var. Format atmayı denediniz mi? Saçma bir çözüm ama yardımcı olabilir.
Hocam ben de donanımsal bir bozukluk olduğunu düşünüyorum ama SSD takviyesi yaptığımda temiz kurulum yapacağım bakalım düzelecek mi.

Geri
Yukarı