RX 570 Oyun Açınca Görüntü Bozulması ve Oyunun Kapanması

borasonmezz

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 6 ay önce topladığım bilgisayar çok saçma bir şekilde oyun açıldığında ekrana kare kare pikseller çıkıyor oyun arkada devam ediyor sonra oyunu kapatıyor. Daha saçması bunu ekran kartının sürücüsünden ekran kaydını açtığımda bu hatayı asla almıyorum. 4 aydır ekran kaydı açıp oyunlara giriyorum. Var mıdır bir çözümü?

Not:bütün driverları denedim.

Sistem:
  • Anakart:Gigabyte GA-H55-S2H
  • Ekran kartı:Gigabyte Aorus RX570 4GB 256BIT
  • İşlemci:Intel Xeon X3440(base)
  • PSU:Frisby 650W
  • RAM:Kingston 4+4gb 1600mhz
Ekteki fotoğrafı başka bir siteden aldım bence çıkan kareler aynı ama aynı sıklıkta değil.

Dosya Ekleri

• 7Nk1Z5.jpg
    7Nk1Z5.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Kart büyük ihtimal 2. el ve garantisi yok. Bu dediklerim var ise mining için kullanılmı ve bilinçsiz oluşan RİG' lerde kullanılmış olabilir.

Yaklaşık 6 ay önce topladığım bilgisayar çok saçma bir şekilde oyun açıldığında ekrana kare kare pikseller çıkıyor oyun arkada devam ediyor sonra oyunu kapatıyor. Daha saçması bunu ekran kartının sürücüsünden ekran kaydını açtığımda bu hatayı asla almıyorum. 4 aydır ekran kaydı açıp oyunlara giriyorum. Var mıdır bir çözümü?

Not:bütün driverları denedim.

Sistem:
  • Anakart:Gigabyte GA-H55-S2H
  • Ekran kartı:Gigabyte Aorus RX570 4GB 256BIT
  • İşlemci:Intel Xeon X3440(base)
  • PSU:Frisby 650W
  • RAM:Kingston 4+4gb 1600mhz
Ekteki fotoğrafı başka bir siteden aldım bence çıkan kareler aynı ama aynı sıklıkta değil.
Kartın VRAM kısmı veya GPU altındaki lehimler soğuk lehime düşmüş kartı garantiye gönderin eğer garantisi yok ise yapan yerler var fakat pek fazla dayanmıyor.

Kart büyük ihtimal 2. el ve garantisi yok. Bu dediklerim var ise mining için kullanılmı ve bilinçsiz oluşan RİG' lerde kullanılmış olabilir.
evet kart 2.el fakat aldığım kişi bana (coder) olduğunu kesinlikle mining yapılmadığını söylemişti.
seri numarasından kartın garantisine bakmıştım.2020 aralık son tarihi.ama aldıkları yer Ankara'da pek gidebileceğimi sanmıyorum.bu yüzden ekran kayıtı almaya devam...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı