Çözüldü RX 570 oyunlar sabit 60 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Çözdüm!!

Şu bilgilerden yararlandım fakat işinizi tamda çözmüyor tam çözmek için ise tam ekrandan tam ekran pencereliye almanız gerekiyor.
Çözdüm!

Şu bilgilerden yararlandım fakat işinizi tamda çözmüyor tam çözmek için ise tam ekrandan tam ekran pencereliye almanız gerekiyor.

Şu anda FPS sınırım kalkmış durumda.
Ekran kartı: RX 570 8 GB driverı son sürüm her oyunda 60 FPS sabit alıyorum. CS:GO Terraria dahil fakat LoL de olmuyor, kaynağı Steam mı acaba?

Görüntü ayarında ekran yenileme 60 FPS ise veya monitörün 60 FPS ise oyunlar bazen bunu yapıyor. DotA 2 de 60 FPS problemi yaşıyordum özel mod oluşturup monitörün desteklediği hıza çıkardım. Aynı durum gibi geliyor.

Radeon Software ayarlarında FPS sabitleme olmalı, onu kaldırın.

Onu bulamadım yardımcı olacak var mı?
Görüntü ayarında ekran yenileme 60 FPS ise veya monitörün 60 FPS ise oyunlar bazen bunu yapıyor. DotA 2 de 60 FPS problemi yaşıyordum özel mod oluşturup monitörün desteklediği hıza çıkardım. Aynı durum gibi geliyor.
Monitörüm 60hz.
Onu nasıl yaptın peki?

Son düzenleme:
1611691802603.png

Ayarlar>Ekran Kartları kısmına gelin. Burdan *Radeon Chill, Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon ve Dikey Yenileme İçin Bekle* ayarlarını kapatın.

Özel çözünürlükten ekran yenileme hızını değiştirebilirsin. 60 Hz monitörde 500 FPS alsan da çok bir şey değişmeyecektir.

Eki Görüntüle 854076

Aynen dostum o mantığı biliyorum fakat 60 da sabit olduğu zaman yırtılma çok fazla oluyor ve drop yiyorum.

Aynen dostum o mantığı biliyorum fakat 60 da sabit olduğu zaman yırtılma çok fazla oluyor ve drop yiyorum.

Ben 75 Hz monitörde 120 FPS'e kilitledim. DotA 2 de Max FPS kilidi var. Bence olay oyun içi ayar ile alakalı diye düşünüyorum. Aşağıdaki adımları deneyebilir misin?

Otomatik ayarlı (-autoconfig) başlatma seçeneği Steam'in Valve/Source oyunlarını bilgisayarınızın donanımına en uygun şekilde başlatmasına olanak verir.

1. Steam'i açın.
  2. "Kütüphane"nize gidin.
  3. Ayarlarında değişiklik yapmak istediğiniz oyunun ismine sağ tıklayın.
  4. Menüden "özellikler"i seçin.
  5. "Başlatma seçeneklerini ayarla" butonuna tıklayın.
  6. Eğer varsa, önceden olan tüm ayarları açılan pencereden silin.
  7. Pencereye -autoconfig yazın.

Bu dediğinizi yapmadan önce Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'yi açtım ve FPS'e baktım 60 Ti odna sıkıntı yok çünkü V-Sync'i Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de 1 framede kullanıyordum yani 60'a sabitliyordum. Sonra 2 frame yaptım 30 oldu fakat V-Sync kapattım ama FPS hala 60'a sabit. Normalde kapattığımda sınır kalkıyordu.

Geri
Yukarı