RX 570 Oyunlarda düşük FPS sorunu

Dostlar öncelikle selam. Bilgisayarımı alalı yaklaşık 1 ay oldu. Bu bir ay içerisinde hiçbir ısınma ve ses sorunu yaşamadım. Bilgisayar geldiğinde ekran kartı sürücüsünü kurup ayarları internette bulduğum videolara göre yaptım. Oyunu açtığımda oyunun yükünün bindiği cihaz ekran kartı olarak gözüküyordu. Bunu işlemci olarak değiştirdiğimde ise oyunda en çok oynadığım harita olan dust 2'den oyun başlamadan atmaya başladı. Hatta yazılımsal bir sorundur diye düşünüp format bile attım. Baktım yine olmamakta ısrarcı bende ayarlardan tekrar ekran kartına çektim kullanılan cihazı. Ancak bu seferde Benchmark testlerinde Low ayarlarda 200 FPS gören bilgisayarım 100-150(max) FPS almaya başladım. Üstüne üstlük arada 5-6 saniyede bir FPS bir 70-80'e düşüp drop etkisi yapmaya başladı. Sonra yükü tekrar işlemciye çektim ve başka haritada oyuna girdim ve bu sefer ekran kartından bile daha düşük FPS'ler gördüm. FPS 80'de geziyordu. Sizce bu olaylar normal mi? Değil ise nedeni ne? PC özelliklerim ise şöyle;
Sorun muhtemelen RX570 yerine işlemcinizin dahili GPU'su olan Vega 8'i kullanmasından dolayı gerçekleşiyor. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcıları bölümünde RX570 dışında herhangi bir GPU var mı belirtir misiniz? Screenshot atarsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.

Geri
Yukarı