RX 570 oyunlarda kapanıyor

MemoliKoli

Picopat
Daha fazla  
RX 570 4 GB kullanıyorum Witcher oynarken hiç kapanmıyor. LoL oynarken 2. dakikada kapanıyor sorgusuz.
Valorant'da ise çok nadir. Bunun sebebi nedir? Driver sürümüm 20.4.2 ve gerçekten canımı sıkmaya başladı.
WattMan değil WattMan'de hata geliyor fakat bende gelmiyor. Direkt donup kapanıyor. LoL'de çok oluyor diğer oyunlarda olmuyor denecek kadar az.

OCCT PSU için.
FurMark GPU için.
Prime95 CPU için.

İlk OCCT PSU testi yap.
Eğer kapanırsa. Çok büyük ihtimal ile sorun PSU'da.
Sonra GPU, GPU yaparken kapanırsa sorun ekran kartında. Oda olmaz ise,
İşlemci yap.

OCCT içinde testi nasıl başlatabilirim acaba bakarsanız güzel olur.
Tam olarak kaç dakika yapmalıyım?
OCCT PSU için.
FurMark GPU için.
Prime95 CPU için.

İlk OCCT PSU testi yap.
Eğer kapanırsa. Çok büyük ihtimal ile sorun PSU'da.
Sonra GPU, GPU yaparken kapanırsa sorun ekran kartında. Oda olmaz ise,
İşlemci yap.

Hocam PSU testini 5 dakika yaptım ve bilgisayar kapanmadı.

Geç cevap için özür dilerim.
En az 15 dakika yaparsan sağlıklı bir sonuç alırsın.

30 dk yaptım. 15 dakikası geçti hala kapanmadı furmarkıda yaptım. Kapanmadı FurMark kısa sürdü onda süre göremedim. Ama onda da sıkıntı çıkmadı bir de kapanınca tamamen kapanmıyor. Kasanın ışıkları yanıyor. Ama ekran ve kalvye mouse gidiyor.

30 dk yaptım. 15 dakikası geçti hala kapanmadı furmarkıda yaptım. Kapanmadı FurMark kısa sürdü onda süre göremedim. Ama onda da sıkıntı çıkmadı bir de kapanınca tamamen kapanmıyor. Kasanın ışıkları yanıyor. Ama ekran ve kalvye mouse gidiyor.

Anladım.
FurMark'ı bir 10 dakika yap Full ayarlarda.
MSI afterburnerdanda ısıları kontrol et.
Sonra işlemciyi yap.
Hiçbirinde olmaz ise,
Çok büyük ihtimal ana kart.
Ama istisnalarda olabilir. (Düşük ihtimal.)

1. prizi değiştir.

2. ekran kartı kablosunu değiştir.

3. BIOS ve bütün driverları tekrar kur. (BIOS güncelle, öbür driverları silip yükle. Chipset, CPU, GPU.)

Anladım.
FurMark'ı bir 10 dakika yap Full ayarlarda.
MSI afterburnerdanda ısıları kontrol et.
Sonra işlemciyi yap.
Hiçbirinde olmaz ise,
Çok büyük ihtimal anakart.
Ama istisnalarda olabilir. (Düşük ihtimal.)

1. prizi değiştir.

2. ekran kartı kablosunu değiştir.

3. BIOS ve bütün driverları tekrar kur. (BIOS güncelle, öbür driverları silip yükle. Chipset, CPU, GPU.)

FurMark'ın dakikasını nasıl ayarlayabilirim? Göremedim bir de önceden de başlık açmıştım. O zaman driver hatası demişlerdi. Şimdi donanımlarım için yapıyorum anakart olduğunu pek düşünmüyorum. PSU hatası olsa kasanın tamamen kapanması gerekirdi herhalde. Çünkü kasa tam anlamıyla kapanmıyor. Fanların ışıkları yanıyor ama görüntü ve klavye gidiyor ve sinyal yok çıkıp monitör siyahlaşıyor. Bunu driver sorunu demişlerdi önceden.

FurMark'ın dakikasını nasıl ayarlayabilirim? Göremedim bir de önceden de başlık açmıştım. O zaman driver hatası demişlerdi. Şimdi donanımlarım için yapıyorum anakart olduğunu pek düşünmüyorum. PSU hatası olsa kasanın tamamen kapanması gerekirdi herhalde. Çünkü kasa tam anlamıyla kapanmıyor. Fanların ışıkları yanıyor ama görüntü ve klavye gidiyor ve sinyal yok çıkıp monitör siyahlaşıyor. Bunu driver sorunu demişlerdi önceden.

Büyük ihtimal öyle.
FurMark'ta tavsiye edilen en üste dolan kırmızı çubuk.
O dolunca kapatabilirsin.
Ya da kendin zaman tut.
O işlem Bitince'de
BIOS ve DDU ile driverları silip yükle.

Büyük ihtimal öyle.
FurMark'ta tavsiye edilen en üste dolan kırmızı çubuk.
O dolunca kapatabilirsin.
Ya da kendin zaman tut.
O işlem Bitince'de.
BIOS ve DDU ile driverları silip yükle.

30 dakikalık OCCT sona erdi ve kapanmadı.
FurMark'ı da yaptım üstteki çubuk doldu onda da sıkıntı yok.
Benim anlamadığım benimle aynı bilgisayara sahip kardeşim var. Onda bir sıkıntı yok.
Ben BIOS'umu güncelledim bir ondan fazla olarak. Ekran kartı sürümlerimiz dahil bütün donanımlarımız aynı. BIOS güncellemesi sorun yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı