RX 570 R5 1600 PC eski performansını vermiyor

Noxious Sgun

Centipat
PC'de sadece bu oyunlar ve programlar yüklü, 480 GB'lık Toshiba marka SSD kullanıyorum 176 GB boş yer var. Yine de PC eski performansını vermiyor. PC'yi 3 ay önce aldım. Oyunlarda FPS düşüşü var az da olsa. Sistem özellikleri;
MSI RX570 4 GB Armor ekran kartı,
MSI B450M anakart,
8 GB Ripjaws 3000MHz DDR4 RAM,
Ryzen 5 1600 işlemci,
Powerboost 500W kasa,
480 GB Toshiba SSD.

Dosya Ekleri

• f.PNG
    f.PNG
    8,5 KB · Görüntüleme: 36
Eğer eskiden sıkıntısız oynadığınız oyunlarda oluyorsa PSU'dan kaynaklanıyor olabilir. Kalitesiz PSU'ların parçaları besleyemediğinde performansın düştüğünü gördüm. Ayrıca driverları kontrol edin. Güncel değilse güncelleyin.

SSD'nin FPS'ye pek etkisi olmaz SSD hızlı açılıp kapanmasını ekran geçişlerini hızlandırır.
Kasa ve içindeki parçaları ne zamandır kullanıyorsun.
Termal macun değişim zamanları gelmiş olabilir sadece CPU üzerindeki termal macunu değiştirmek yerine ekran kartını açma riskini göze alıp ekran kartındaki termal macunuda değiştirebilirsin eğer.
Not: sadece yeterli bilgin varsa giriş bu işe.
RAM'ini 2x8 yapsan daha iyi performans alırsın, termal macununu yenile. Güç kaynağını da değiştirebiliyorsan değiştir.
Doğru bak bu da olabilir.

SSD'nin FPS'ye pek etkisi olmaz SSD hızlı açılıp kapanmasını ekran geçişlerini hızlandırır.
Kasa ve içindeki parçaları ne zamandır kullanıyorsun.
Termal macun değişim zamanları gelmiş olabilir sadece CPU üzerindeki termal macunu değiştirmek yerine ekran kartını açma riskini göze alıp ekran kartındaki termal macunuda değiştirebilirsin eğer.
Not: sadece yeterli bilgin varsa giriş bu işe.

Doğru bak bu da olabilir.
SSD'nin FPS'ye etkisi olmaz mı? Hocam siz sanırım %100 kullanımda olan bir hdd ne kadar düşüşler yaratabilir bilmiyorsunuz.

Geri
Yukarı