RX 570 R5 2600 sistem NFS Heat'de düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Ali Deniz K.

Hectopat
Yer
Ankara/Yenimahalle
Merhabalar dün akşam Origin üzerinden NFS Heat oyununu yükledim ve yüklemeden önce de FPS değerlerine bakmıştım. Sistemim XFXRX570 R5 2600 8 GB3200MHz RAM. İzlediğim Video'daki sistem benim sistemimden düşük bir sistem fakat ben 1440 900'da Low ayarlarda oynamama rağmen çoğu kişinin videosundaki değerlerden (1920 1080 Medium'da 50FPS) daha düşük değerler alıyorum, (1440 900 Low da 50FPS) acaba sorun nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da adamların videolarından biri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anakart bile etkiliyor bu tür testleri. Böyle testlerde 16 GB altı RAM kullanılmıyor. Sıcaklık değerleri vs. de işin içine girince fark oluşuyor. Ama sizin belirttiğiniz kadar büyük bir fark mı bilmiyorum. Daha iyi bilen arkadaşlar yazar zaten.

Neden o çözünürlükte düşük ayarlardan oynuyorsunuz? Ayarları yükseltmeniz FPS artabilir ya da değişmeyebilir.

Grafik kalitesini arttırdığımda FPS daha da düşüyor.

Hocam anakart bile etkiliyor bu tür testleri. Böyle testlerde 16 GB altı RAM kullanılmıyor. Sıcaklık değerleri vs. de işin içine girince fark oluşuyor. Ama sizin belirttiğiniz kadar büyük bir fark mı bilmiyorum. Daha iyi bilen arkadaşlar yazar zaten.

Ben özellikle bu videoya arayarak buldum 4+4 DDR3 RAM kullanıyor videodaki adam. Sıcaklık değerlerim de CPU ve GPU Max 70 gördü.
@Lindamca veya @Roseus yardım edebilecek kişileri tanıyor musunuz?

Son düzenleme:
Merhabalar dün akşam Origin üzerinden NFS Heat oyununu yükledim ve yüklemeden önce de FPS değerlerine bakmıştım. Sistemim XFXRX570 R5 2600 8 GB3200MHz RAM. İzlediğim Video'daki sistem benim sistemimden düşük bir sistem fakat ben 1440 900'da Low ayarlarda oynamama rağmen çoğu kişinin videosundaki değerlerden (1920 1080 Medium'da 50FPS) daha düşük değerler alıyorum, (1440 900 Low da 50FPS) acaba sorun nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da adamların videolarından biri.
Sistemini tam olarak belirtebilir isen daha detaylı düşünebiliriz.
Güç seçeneklerini kontrol edebilirsin Yüksek performans olması senin için daha iyi olur.
İşlemci sıcaklık değerleri önemli eğer aşırı ısınma var ise işlemci saat hızını düşürüp soğumaya çalışıyor olabilir bu da FPS düşmesi yaratır.

Sistemini tam olarak belirtebilir isen daha detaylı düşünebiliriz.
Güç seçeneklerini kontrol edebilirsin yüksek performans olması senin için daha iyi olur.
İşlemci sıcaklık değerleri önemli eğer aşırı ısınma var ise işlemci saat hızını düşürüp soğumaya çalışıyor olabilir bu da FPS düşmesi yaratır.

Sistemim.
-Gigabyte GA-A320M S2H-V2
- AMD Ryzen 5 2600.
- XFX RX570 XXX Edition.
- HyperX Fury 8 GB DDR4 3200MHz.
- WD Green 240 GB M.2 SSD.
- Zalman megamax 500W 80+ PSU.
- Frisby FC-9265G

Bu arada oyunda çözemediğim bir şekilde %20 darboğaz oluyor CPU Usage'ın 80'in üstüne çıktığını görmedim neden böyle oluyor anlamıyorum neden GPU %100'iken CPU %80'de? CPU sıcaklığı da 70'i geçmedi hiç.

Sistemim.
-Gigabyte GA-A320M S2H-V2
- AMD Ryzen 5 2600.
- XFX RX570 XXX Edition.
- HyperX Fury 8 GB DDR4 3200MHz.
- WD Green 240 GB M.2 SSD.
- Zalman megamax 500W 80+ PSU.
- Frisby FC-9265G

Bu arada oyunda çözemediğim bir şekilde %20 darboğaz oluyor CPU Usage'ın 80'in üstüne çıktığını görmedim neden böyle oluyor anlamıyorum neden GPU %100'iken CPU %80'de? CPU sıcaklığı da 70'i geçmedi hiç.

GPU ve CPU'nun yüzdeleri iyi sorun yok onlarda.

Geri
Yukarı