RX 570 R5 2600 sistemde Minecraft FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

MertEren94

Hectopat
Minecraft Java Edition 1.16.5'e Forge yükledim ve ardından "Better Minecraft" isimli 170 moddan oluşan mod paketini kurdum. (500 MB)
Tek oyunculu oyunu açtığımda (yaratıcı modu) envanterde ve hatta menüde bile anlık donmalar yaşanmaya başladı, donmalar ben fareyi hareket ettirince anlık olarak meydana geliyor, 5-10 saniye arası sürüyor ve sonra oyun yine akıcılaşıyor, ama en ufak adımımda bu droplar girdiği için oyun oynanamaz durumda.
RDR 2'yi yüksek ayarlarda mis gibi oynuyorum ama Minecraft'ta başıma bunun gelmesi can sıkıcı.

Sistemim: RX 570 4 GB (en güncel önerilen sürümde), R5 2600, 8 GB RAM, Windows 10.

(Sorunun modlardan olduğunu düşünmüyorum daha önce vanilla Minecraft'ta da başıma geldi, ama yarın vanilla halini de tekrar dener sizi bilgilendiririm.)
(Asıl amacım arkadaşımla beraber oynamak bu arada server falan hazır ama drop meselesi var bende işte daha beraber girmeyi denemedik)

(Performans modu olarak Magnesium 1.3 yüklü, OptiFine değil.)

Java: Jdk-8.0.312.7-hotspot

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun nereye kurulu ssd/hdd?
Minecraft launcher üzerinden açılıyor, mod dosyalarına falan da hep "%appdata% .minecraft" üzerinden giriyorum, yani şu minecraftın asıl modlarını kurduğum, sürümlerinin olduğu yer falan hep %appdata%'nın içinde. Launcher'ın dosya konumuna da baktım D'de kurulu yani launcher HDD'de kurulu, evet. Sağlıklı bir şekilde nasıl SSD'ye taşıyabilirim? (silip yeniden yükle derseniz de modların falan silinmemesi lazım 1 dünya uğraştım) RDR 2 de HDD'de ama onda sorun olmuyor bu arada.
Kaç GB RAM veriyorsunuz? Minecraft ekran kartı yerine daha çok RAM istiyor.
Kaç GB ram verdiğimi bilmiyorum. Muhtemelen 2 veriyorumdur, onu nereden arttıracağım ve kaç yapmam doğru olur?
Kaç GB RAM veriyorsunuz? Minecraft ekran kartı yerine daha çok RAM istiyor.
Ram kullanımını 4 yaptım şu anlık düzelmiş gibi görünüyor bir sıkıntı olursa yazarım, teşekkürler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı