RX 570 Ryzen 3 2200g Darboğaz mı yapıyor?

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, son zamanlarda çok fazla işlemci kullanımı ve drop yaşadığımı fark ettim.

Sistem Özelliklerim:
Asus B450M-K Prime
Rx 570 8 GB
Ryzen 3 2200g
8 GB RAM 2400MHz
240 GB SSD Toshiba
500 GB HDD

Valorant, Fortnite, PUBG Mobile ve Zula dahil hemen hemen çoğu oyunda yüksek cpu problemi yaşıyorum. Özellikle Valorant'ta %85-90 hatta %99 civarına çıktığı bile oluyor CPU'nun. Araştırdığım kadarıyla ufak bir darboğaz söz konusu varmış fakat ben aşırı yaşıyorum bu problemi. Ram ile bir bağlantısı olabilir mi? 3200Mhz dual ram kullanırsam sorunu çözebilir miyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna da kahkaha atın.
BF1 veya 5 girsin nasıl anası ağlıyor işlemcinin. Single oyunlarda video çekip darboğaz yapmıyor demesi kolay.

BF1 veya 5 girsin nasıl anası ağlıyor işlemcinin. Single oyunlarda video çekip darboğaz yapmıyor demesi kolay.

Güçlü bir işlemci olmadıgı ben de biliyorum, ama kullandıgı ekran kartı da o kadar yüksek değil.
Ve stok hali attıgım, 45W kullanıyor dahili ekran kartını kullanmazsan OC potansiyeli bayağı fazla.

Güçlü bir işlemci olmadıgı ben de biliyorum, ama kullandıgı ekran kartı da o kadar yüksek değil.
Ve stok hali attıgım, 45W kullanıyor dahili ekran kartını kullanmazsan OC potansiyeli bayağı fazla.
Şöyle bir durum var her işlemci iyi OC olmuyor. Elimdeki ne 2200G ne de 1600 100 MHz'den fazla OC olamadı, 1600 sadece birkaç ay 100 MHz'in üstünde durdu ondan sonra tekrar stabilite bozuldu. verdiğim fazla voltajlara rağmen.

Şöyle bir durum var her işlemci iyi OC olmuyor. Elimdeki ne 2200G ne de 1600 100 MHz'den fazla OC olamadı, 1600 sadece birkaç ay 100 MHz'in üstünde durdu ondan sonra tekrar stabilite bozuldu. Verdiğim fazla voltajlara rağmen.

Abime sistem toplarken ekran kartını once aldıgımız için RX 5600XT ile kullandım, o ara stok sogutucuyla 3, 95GHz'de 80 dereceyi geçmeyecek şekilde ocladım yine ekran kartının yüzde 40I kullanılıyordu ama stok hali 3, 5 işlemcinin.

Arkadaşlar peki yayın için ryzen 5 2600 mü yoksa ryzen 3 3100 mü tercih etmeliyim bu sisteme? Teşekkürler yorumlar için.

Yeni konular

Geri
Yukarı