RX 570 Ryzen3 3300X sistem için PSU önerisi

anobey

Centipat
Merhaba arkadaslar bir sorum olacaktı sizlere, PSU konusu en cahil olduğum konu, internetten PSU ihtiyacı hesapamayı biliyorum fakat sormak istediğim şu altaki sisteme sahibim ve hesaplamalarda 500W yeterli gözüküyor ama ileride RX 570 Ryzen 3300X'i yükseltince PSU yükseltmek zorunda kalmayacağım bir değer önerir misiniz? 550W mesela bu sisteme yetecek midir? Veya 650W alıp kafam rahat mı olsun?

Şu anki sistem parçalarım.

İşlemci: Ryzem 3 3300X.
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.
RAM: XMP 2x8 GB 3000 MHz.
SSD: 240 GB intenso.
Ekran kartı: MSI RX 570 4 GB OC 258 Bit.

Dediğim gibi bu sisteme 500W yeterli gibi ama ileride RX 5500 XT veya R5 3600 alınca (veya muadili ) PSU ile uraşmamam için ideal kaç W almalıyım? Teşekkürler.

PSU çok değiştirilecek bir parça değil bence 650w al kafan rahat olsun Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120 mm Fanlı ATX Güç Kaynağı Fiyatı

Bunlar sadece bazıları internetten araştırıp güç verimliliği yüksek ve daha uygun fiyatlı birçok bulabilirsin

Yani dönemin en iyi ekran kartlarını işlemcilerini alma gibi bir hırsım yok , ama bir jenerasyon upgrade yapıca da götürebilsin istiyorum bayadır marka kalite araştırması da yapıyorum açıkcası ama kaç w alacağıma çok karar veremedim :)

Yani dönemin en iyi ekran kartlarını işlemcilerini alma gibi bir hırsım yok, ama bir jenerasyon upgrade yapıca da götürebilsin istiyorum bayadır marka kalite araştırması da yapıyorum açıkcası ama kaç W alacağıma çok karar veremedim :)

Dediğim gibi 500W ya da 550W gayet işini görür yani hiçbir sıkıntı çıkmadan 500W ya da 550W kaldırır o sistemi :)

Geri
Yukarı