RX 570 sıcaklığı çok fazla

Baran38

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. Benim RX 570 ekran kartım var. PC açıldığı gibi sıcaklık 60 dereceye fırlıyor. Oyuna girdiğimde MSI Afterburner'den 50-60 yapıyorum fan hızını ve 60 dereceyi geçmiyor ama boşta yine 60 derece inmiyor. Fanları kökledim hala 58 derece 5 dakikadır. Korkuyorum. Ne oluyor acaba bilen birisi anlatabilir mi?

Ben de aynı kartı kullanıyorum. Kasa olarak Aerocool Airhawk Duo var ve boşta 40 derece. Soğutmanızda bir problem olabilir.

Selamünaleyküm arkadaşlar. Benim RX 570 ekran kartım var. PC açıldığı gibi sıcaklık 60 dereceye fırlıyor. Oyuna girdiğimde MSI Afterburner'den 50-60 yapıyorum fan hızını ve 60 dereceyi geçmiyor ama boşta yine 60 derece inmiyor. Fanları kökledim hala 58 derece 5 dakikadır. Korkuyorum. Ne oluyor acaba bilen birisi anlatabilir mi?

Hocam çift fanlı mı?

Kart modeli nedir? Zero RPM teknolojisi varsa boşta iken fanlarını çalıştırmadığından sıcaklığı fazladır. Yük altında sıcaklıklar fazla değilse sorun yok demektir.

Ben de aynı kartı kullanıyorum. Kasa olarak Aerocool Airhawk Duo var ve boşta 40 derece. Soğutmanızda bir problem olabilir.

Bilemiyorum virüs taramasındada bir şey çıkmadı.
Kart modeli nedir? Zero RPM teknolojisi varsa boşta iken fanlarını çalıştırmadığından sıcaklığı fazladır. Yük altında sıcaklıklar fazla değilse sorun yok demektir.
Kart modeli ne oluyor pek anlamıyorum
Hocam çift fanlı mı?

Aynen kasadada 3 fan var.
Ya hala Full'de kartın fanları ama 58 derece korkuyorum mining olabilir mi?

Radeon RX 570 Gaming 4G yazıyor ekran kartının üstünde bu mu bir de altında etiket gibi bir şey var orada da sayılar var chk falan diyor.
ş
Marka model bilgisi. Daha bir açıklaması yok bildiğimiz modelini soruyorum. Aldığınız linki ya da varsa kartın arkasındaki/kutudaki etiketin fotoğrafını atarsanız biz buluruz.

Radeon RX 570 Gaming 4G yazıyor ekran kartının üstünde bu mu bir de altında etiket gibi bir şey var orada da sayılar var chk falan diyor.
Lütfen yardım edin 1 yıl para biriktirdim bu sistem için çöp olmasını istemem.

Son düzenleme:
Kasa fanlarınızı ayarlayın derim :D üstte fan varsa dışarı üflesin önde fan varsa içeri üflesin egzoz fanıda dışarı üflesin :D fanın ön yüzünde eğer kablo varsa dışarı üflüyordur kablo yoksa içeri üflüyordur pozisyonlarını öyle ayarlayıp tekrar bakın. D senin kasanda ön fanların önüne çok fazla HDD braketleri geliyor ondan hava sirkülasyonu etkileniyor kasanın içinde ekran kartının önüne takılabilecek 120mm fan yeri var oraya istersen bir tane tak etkisi olur :D oda yukarı doğru üflesin:D

Yeni konular

Geri
Yukarı