RX 570 sıcaklık değerleri iyi mi?

Daha önce hiç NVIDIA kart kullanmadım hocam, yoksa emin olun elimden geleni yapardım sizin adınıza. RX 570 kullanıyorum satmayı düşünüyorum ileri süreçte. GTX 980 Ti'a geçeceğim o zaman NVIDIA kartlarda Undervolt'la ilgili rehber yaparım. Tabii bu piyasa düzelene kadar geçemeyeceğim.

Son düzenleme:
Hocam Undervolt yaparsanız daha fazla düşürebilirsiniz sıcaklığı. Kart 950V'ta stabil çalışıyor. Stok haliyle 1150V verilmiş karta. Gereksiz fazla güç çekiyor ve ısınıyor. Zor bir işlem değil yardımcı olabilirim isterseniz. Hem fan hızınız, hem güç tüketiminiz, hem de sıcaklığınız düşer bu sayede.

Aynı karta sahibim. Ekran kartının Volt değerini düşürdüğümüzde FPS düşüşleri yaşanır mı acaba?
Dediğiniz gibi ayarları buradan paylaşırsanız benim gibi aynı karta sahip kişiler için de çok yararlı olur.

Aynı karta sahibim. Ekran kartının Volt değerini düşürdüğümüzde FPS düşüşleri yaşanır mı acaba?
Dediğiniz gibi ayarları buradan paylaşırsanız benim gibi aynı karta sahip kişiler için de çok yararlı olur.
Hayır yaşamazsınız, daha çok yararınıza olur. PC'ye geçtiğim zaman tüm ayarlarımı paylaşacağım. ASRock Phantom Gaming D modelini kullanıyorum en giriş seviyesi soğutmaya sahip modellerden biri kolay kolay 60 dereceyi geçmiyor. Tabii kasa içi hava akışı da önemli. Fan devrini 55 derece olduğunda %49 olacak şekilde ayarladım, sessizde çalışıyor böylelikle.

Daha önce hiç NVIDIA kart kullanmadım hocam, yoksa emin olun elimden geleni yapardım sizin adınıza. RX 570 kullanıyorum şu an satmayı düşünüyorum ileri süreçte. GTX 980 Ti'a geçeceğim o zaman NVIDIA kartlarda Undervolt'la ilgili rehber yaparım. Tabii bu piyasa düzelene kadar geçemeyeceğim.
980 Tİ bildiğim kadarıyla 250W bile harcayabiliyor, ona undervolt işlemi gerçekten iyi olur.

@@AntenOS Sadece Power Limit'i azaltırsam ne gibi sorunlar oluşabilir veya herhangi bir sorun oluşur mu?

Son düzenleme:
Hayır yaşamazsınız, daha çok yararınıza olur. PC'ye geçtiğim zaman tüm ayarlarımı paylaşacağım. ASRock Phantom Gaming D modelini kullanıyorum en giriş seviyesi soğutmaya sahip modellerden biri kolay kolay 60 dereceyi geçmiyor. Tabii kasa içi hava akışı da önemli. Fan devrini 55 derece olduğunda %49 olacak şekilde ayarladım, sessizde çalışıyor böylelikle.

Müsait zamanınızda paylaşırsanız çok sevinirim.

Müsait zamanınızda paylaşırsanız çok sevinirim.
d.PNG

Buyurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı