RX 570 sıcaklık değerleri normal mi?

fatalrhyme

Hectopat
ASUS ROG STRIX OC 4 GB ekran kartım var. Boşta 50 derece. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynarken 80-82 derecelere varıyor sıcaklığı. Bu değerler normal midir? Fazlaysa bununla ilgili bir çözüm öneriniz var mı?

ASUS ROG STRIX OC 4 GB ekran kartım var. Boşta 50 derece. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynarken 80-82 derecelere varıyor sıcaklığı. Bu değerler normal midir? Fazlaysa bununla ilgili bir çözüm öneriniz var mı?

Hocam 50 derece boş bir kart için bence yüksek, benim GTX 1650 boşta 42, yük altında 63-65 gidip geliyor.

Sorun oluşturmaz ama sağlıklı değil (yükte). RX 400-500 serisi fazla voltaj yüzünden ısınan kartlar. UV yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ortalamanın biraz üstünde sıcaklık değerleri, kasanızın hava akımı iyi durumda olmayabilir ya da kartı uzun süredir kullanıyorsanız macun yenileme zamanı gelmiş gibi görünüyor.

Hocam 50 derece boş bir kart için bence yüksek, benim GTX 1650 boşta 42, yük altında 63-65 gidip geliyor.
50 derece boşta yüksek diyemezsiniz, karttan karta değişebilen bir durum bu. Kimi kart psu dan güç bile almaz onlar için yüksektir, kimi kart 12 pin güç bağlantısıyla çalışır 50 dereceye serin dersiniz. Göreceli şeylerde kesin konuşmayın.

Asus'un bu modelinde ısınma sorunu var sanırım çoğu kişi aynı şeyden yakınıyor. Aynı kartı kullanıyorum 80 dereceleri görüyorum. Bu sebeple GPU çekirdek hızı dalgalanıyordu. Neyse ki undervolt yaparak ısıyı ciddi manada düşürdüm. Şuan en kral oyunda bile 65 dereceyi geçmiyor ve çekirdek hızı 1300MHz sabit. Şiddetle undervolt öneririm.

Eğer yüksek MHz'de kullanılıyorsa bu işlemle düzeltilebilir.

Geri
Yukarı