RX 570 sistem 2x8 RAM kullanımında ekrana görüntü gelmiyor

Ogulcan98

Hectopat
Selam arkadaşlar, kullanmakta olduğum kasamda 2x8 toplamda 16 GB RAM var. Simdilerde bir sorunla karşılaştım, PC'yi açıyorum, kasaya elektrik geliyor, fanlar çalışıyor, ekran kartı çalışıyor, ekran kartının fanları çalışıyor, kasayı açıyorum, ekran ve klavye, mouse çalışmıyor ama kasa çalışıyor. RAM'lerden birini söküyorum, ekran klavye mouse düzeliyor, çalışıyor PC. Bu sorun nedendir?

Anakart: ASUS Prime A320M-R

RAM: Corseir Venegance 2x8 3000MHz CL16

İşlemci: Ryzen 3 1200 3.10

Ekran kartı: ASUS Expedition RX 570 4 GB

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Tek olarak da deneyin. Yerlerini değiştirip çözeni bile gördüm.

Selam arkadaşlar, kullanmakta olduğum kasamda 2x8 toplamda 16 GB RAM var. Simdilerde bir sorunla karşılaştım, PC'yi açıyorum, kasaya elektrik geliyor, fanlar çalışıyor, ekran kartı çalışıyor, ekran kartının fanları çalışıyor, kasayı açıyorum, ekran ve klavye, mouse çalışmıyor ama kasa çalışıyor. RAM'lerden birini söküyorum, ekran klavye mouse düzeliyor, çalışıyor PC. Bu sorun nedendir?

Anakart: ASUS Prime A320M-R

RAM: Corseir Venegance 2x8 3000MHz CL16

İşlemci: Ryzen 3 1200 3.10

Ekran kartı: ASUS Expedition RX 570 4 GB

Şimdiden teşekkürler.

Aynısı 4x2 ramlarde bende de oluyor. Birkaç ayda bir, haftada 2-3 kez oluyor. Yerlerini değiştiriyorum tek tek takıyorum ya da

Hocam, parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Tek olarak da deneyin. Yerlerini değiştirip çözeni bile gördüm.

Bu şekilde silgiyle deniyorum ama gerçekten etkisi var mı bilmiyorum.

Geri
Yukarı