RX 570 sistem 5 saniye donuyor ve kendine geliyor

Reflect

Decapat
Daha fazla  
Bazen PC kendi kendine donuyor. Discord'a tıkladığımda yanıt vermiyor diyor ve PC komple donuyor. Bu olay PC'ye 2 monitör yapmıştım geri çıkardım ama hiçbir şey değişmedi. Ne yapabilirim?
Sistemim:
RX 570.
Ryzen 3 3100.
A320 anakart.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çok sebebi olabilir. Arka planda çalışan bir program buna sebep oluyor olabilir. Görev yöneticisini aç hocam. İşlemler bölümünü seç. Oradan bak bu donmalar sırasında CPU, Bellek, Disk ve GPU kullanımlarında olsun gözün. Hangi uygulama buna sebep oluyor anlarsın. Sadece discord açılırken mi oluyor?

Aynı sorunu yaşıyordum ve sebebin SSD olduğunu fark ettim. Görev yöneticisinden, performans sekmesi sürekli açık kalmalı ve donmasına sebebiyet veren donanımın ne olduğunu öyle anlayabilirsin. Benim takılmalar yaşadığımda disk %100 oluyordu. Güç seçeneklerinden SSD ile ilgili ayarları değiştirerek sorunu çözmüştüm.

Bazen PC kendi kendine donuyor. Discord'a tıkladığımda yanıt vermiyor diyor ve PC komple donuyor. Bu olay PC'ye 2 monitör yapmıştım geri çıkardım ama hiçbir şey değişmedi. Ne yapabilirim?
Sistemim:
RX 570.
Ryzen 3 3100.
A320 anakart.
16 GB RAM.

Bir çok sebebi olabilir. Arka planda çalışan bir program buna sebep oluyor olabilir. Görev yöneticisini aç hocam. İşlemler bölümünü seç. Oradan bak bu donmalar sırasında CPU, bellek, disk ve GPU kullanımlarında olsun gözün. Hangi uygulama buna sebep oluyor anlarsın. Sadece Discord açılırken mi oluyor?

Bu sorunu bende yaşıyorum. Baktığım Valorant CPU'nun %100'ünü kullanıyor. Sebebi nedir?

Bir çok sebebi olabilir. Arka planda çalışan bir program buna sebep oluyor olabilir. Görev yöneticisini aç hocam. İşlemler bölümünü seç. Oradan bak bu donmalar sırasında CPU, bellek, disk ve GPU kullanımlarında olsun gözün. Hangi uygulama buna sebep oluyor anlarsın. Sadece Discord açılırken mi oluyor?

Hayır sadece Discord değil arkada çalışan uyguluamalarda şunlar.

1618578702454.png

Oyun oynarken oluyorsa gayet gayet doğal deeğil PC açtıkdan sonra Google açarken bile donuyor anlamsız.

Yeni konular

Geri
Yukarı