Çözüldü RX 570 Sistem açıldıktan sonra görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Skittles

Hectopat
Evet, sorun başlıktaki gibi. Bazen bilgisayarı açtıktan 4-5 saniye sonra görüntü gidiyor, monitörde "video not found" gibi bir yazı çıkıyor, fakat bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Ben de bilgisayarı kapatıp tekrar açıyorum. Genelde ilk yeniden başlatmadan sonra sorun çözülüyor. Bu sorun her yaşandığında Radeon programı "Default Radeon WattMan settings have been restored due to an unexpected system failure." dediği için ekran kartından şüpheleniyorum. Sistem özelliklerim imzamda yazıyor. Belki işe yarar diye aşağıya GPU-Z sonucunu da yükledim. Sizce bu konuda ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• GPU-Z_JQztSd5biA.png
    GPU-Z_JQztSd5biA.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 41
Çözüm
Sorunu çözdüm. Driver'ları safe Mode'da DDU kullanarak kaldırıp yeniden yükledim. Fakat sorunu çözmedi.

Ardından yabancı forumlarda benimle aynı sorunu yaşayan insanların çözümlerine baktım. Birisi MSI Afterburner gibi fan ayarı, overclock vb. yapabilen 3. parti programların bu soruna sebep olabileceğini yazmıştı. Ben de belki işe yarar diye Afterburner'ı kaldırdım. Artık bilgisayarı açtığımda veya açtıktan birkaç dakika sonra "video out" yazısı almıyorum. Sorunumu kolayca çözdüğüm için mutluyum çünkü özellikle salgın varken garantiyle uğraşmayı hiç istemiyordum.

Umarım bu konu ileride benzer bir sorun yaşayanlara yardımcı olur.
Acaba monitörün şu anki çözünürlük seçeneklerini desteklemiyor olabilir mi? Eğer öyleyse Windows'u güvenli modta başlatın. Görüntü gelecektir.

Bunun için bilgisayar açılırken sürekli F8'e basabilirsin.

Acaba monitörün şu anki çözünürlük seçeneklerini desteklemiyor olabilir mi? Eğer öyleyse Windows'u güvenli modda başlatın. Görüntü gelecektir.

Bunun için bilgisayar açılırken sürekli F8'e basabilirsin.

Sorunun monitörden olduğunu zannetmiyorum. 9 senedir aynı monitörü 1600X900'da kullanıyorum ve hiç sorun çıkarmadı. Zaten desteklediği çözünürlük de o. Yine de güvenli mod olayını deneyeceğim.

Garantisi var mı ekran kartının?

Var fakat Arena'nın garantisi hakkında iyi şeyler duymadım. Sizce garantiye mi yollamalıyım? Ekran kartının daha kötü bir durumda gelmesinden korkuyorum.

Sorunun monitörden olduğunu zannetmiyorum. 9 senedir aynı monitörü 1600X900'da kullanıyorum ve hiç sorun çıkarmadı. Zaten desteklediği çözünürlük de o. Yine de güvenli mod olayını deneyeceğim.

Var fakat Arena'nın garantisi hakkında iyi şeyler duymadım. Sizce garantiye mi yollamalıyım? Ekran kartının daha kötü bir durumda gelmesinden korkuyorum.
Bu yüzden dedim bende. Zarar verebilirsiniz sisteme. Ekran kartını çıkarın ve onboard ile açın PC'yi.
Eğer sorun olmazsa sorun kartta.

Sorunu çözdüm. Driver'ları safe Mode'da DDU kullanarak kaldırıp yeniden yükledim. Fakat sorunu çözmedi.

Ardından yabancı forumlarda benimle aynı sorunu yaşayan insanların çözümlerine baktım. Birisi MSI Afterburner gibi fan ayarı, overclock vb. yapabilen 3. parti programların bu soruna sebep olabileceğini yazmıştı. Ben de belki işe yarar diye Afterburner'ı kaldırdım. Artık bilgisayarı açtığımda veya açtıktan birkaç dakika sonra "video out" yazısı almıyorum. Sorunumu kolayca çözdüğüm için mutluyum çünkü özellikle salgın varken garantiyle uğraşmayı hiç istemiyordum.

Umarım bu konu ileride benzer bir sorun yaşayanlara yardımcı olur.

Çözüm

Geri
Yukarı