RX 570 sistem açılmıyor

Serhat Öndeş

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Amazon seller central Global, "sodej"
Merhabalar, uzun süredir kasa arayışı içindeydim yeni kasam geldi. Geldiği gibi tüm parçaları takmadan kontrol edim dedim. Kasa ilk açıldı 1 dakika sonra kendiliğinden kapandı ardından ufak bir yanık kokusu geldi. İlk PSU sandım, farklı PSU ile denediğim de sonuç değişmedi. Sizce bu sorun neden kaynaklı olabilir? Elimde sistem olmadığı için sistem içerisindeki bileşenleri test edemedim.

Sistem üzerinde, ekran kartı ışığı ve harici HDD ışığı yanmaktadır lakin hiçbir şekilde açılmıyor.

Sistem bileşenlerim;
CPU - AMD Ryzen 5 3600X.
Anakart - Gigabyte B450M S2H.
RAM - Corsair 16 GB 3000MHz.
GPU - ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB.
PSU - Sharkoon silentstorm cool Zero 650W 80 Plus Gold Full modüler.

Aldığım kasa;

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, uzun süredir kasa arayışı içindeydim yeni kasam geldi. Geldiği gibi tüm parçaları takmadan kontrol edim dedim. Kasa ilk açıldı 1 dakika sonra kendiliğinden kapandı ardından ufak bir yanık kokusu geldi. İlk PSU sandım, farklı PSU ile denediğim de sonuç değişmedi. Sizce bu sorun neden kaynaklı olabilir? Elimde sistem olmadığı için sistem içerisindeki bileşenleri test edemedim.

Sistem üzerinde, ekran kartı ışığı ve harici HDD ışığı yanmaktadır lakin hiçbir şekilde açılmıyor.

Sistem bileşenlerim;
CPU - AMD Ryzen 5 3600X.
Anakart - Gigabyte B450M S2H.
RAM - Corsair 16 GB 3000MHz.
GPU - ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB.
PSU - Sharkoon silentstorm cool Zero 650W 80 Plus Gold Full modüler.

Aldığım kasa;

Anakartınız USB 3.0 veya bu fanların 12V+3W desteklediğinden emin olunuz fanlar voltajları uymuyor olabilir.

Anakartınız USB 3.0 veya bu fanların 12V+3W desteklediğinden emin olunuz fanlar voltajları uymuyor olabilir.
Fanlar takılı değil konu üzerinde belirtiğim gibi sadece anakart ve kasanın içinden gelen güç düğmelerinin bağlantıları takılı.
Anakartın Buzzer ışıklarından kontrol edin. Size problemli parçayı işaret eder zaten.
Anakart üzerinde herhangi bir ışık yanmıyor maalesef.

Fanlar takılı değil konu üzerinde belirtiğim gibi sadece anakart ve kasanın içinden gelen güç düğmelerinin bağlantıları takılı.

Anakart üzerinde herhangi bir ışık yanmıyor maalesef.

RAM veya işlemci sekmesinden cıkmış olabilir bu da biraz dışarda olduğu için çalışmaz veya işte umarım anlamışsınızdır yerinden cıktığı için yanabilir
Başka bu konuda bende anlamadım :(

RAM veya işlemci sekmesinden cıkmış olabilir bu da biraz dışarda olduğu için çalışmaz veya işte umarım anlamışsınızdır yerinden cıktığı için yanabilir
Başka bu konuda bende anlamadım :(
Açıkçası yazdıklarınızdan pek bir şey anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı