RX 570 sistem CS:GO girince çöküp WattMan ayarlarını sıfırlıyor

eferimed

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Evde Oturmak
3 ay önce aldığım PC de hiç sıkıntısız CS:GO oynarken 2 gündür harita tam yüklenirken oyun çöküyor ve sistemsel bir arıza yüzünden AMD WattMan ayarları sıfırlandı gibi bir hata alıyorum çözümünü araştırdım OC'yi kaldırıp orijinal hali 1300MHz'ye getirdim voltaj değerini kıstım ama hiçbir çözümünü bulamadım başka hiçbir oyunda olmuyor.
Bir tek CS:GO'da oluyor.

Sistem

A320M-K anakart.
ASUS ROG STRIX RX570 8 GB
Ryzen 5 3500.
Ballistix 3000MHz 8 GB RAM.
NETAC480 GB SSD.
650W PSU.

Açtığın belirli bir maptan dolayı olabilir artı şu zamanlar CS:GO'da sebepsizce bir optimizasyon sıkıntısı var önceden yüksek FPS alırken bende şu zamanlar FPS düşüyor

3 ay önce aldığım PC de hiç sıkıntısız CS:GO oynarken 2 gündür harita tam yüklenirken oyun çöküyor ve sistemsel bir arıza yüzünden AMD WattMan ayarları sıfırlandı gibi bir hata alıyorum çözümünü araştırdım OC'yi kaldırıp orijinal hali 1300MHz'ye getirdim voltaj değerini kıstım ama hiçbir çözümünü bulamadım başka hiçbir oyunda olmuyor.
Bir tek CS:GO'da oluyor.

Sistem

A320M-K anakart.
ASUS ROG STRIX RX570 8 GB
Ryzen 5 3500.
Ballistix 3000MHz 8 GB RAM.
NETAC480 GB SSD.
650W PSU.
Hocam steam'a girip oyun dosyalarını kontrol edin. Yine olmaz ise oyunu kaldırıp baştan kurun.

Hocam steam'a girip oyun dosyalarını kontrol edin. Yine olmaz ise oyunu kaldırıp baştan kurun.
Tamam dosyaları doğrulamayı deniyecem olmazsa silip tekrar kurarım boş vaktim çok.
Açtığın belirli bir maptan dolayı olabilir artı şu zamanlar CS:GO'da sebepsizce bir optimizasyon sıkıntısı var önceden yüksek FPS alırken bende şu zamanlar FPS düşüyor
evet bazı arkadaşlarımda aynı sorunu yaşıyor.
Atölye haritalarına giriyor onu eklemeyi unuttum kusura bakmayın sadece dust 2 oynuyorum başka haritaları denedim onlardada aynı.

Wattman hatası ile oyun dosyasının ne alakası var. Driver problemli kardeşim geçmiş olsun. Kanser olmadan sat gitsin kartı.
Daha yeni aldım zaten kasayı parça parça satıp okul için macbook tarzı ve ya asus gibi bir şey alıcaktım ama bir anda olunca sinir oldum 1 2 saattir çözümünü arıyorum başka oyunlarda ve atölye haritalarında olmuyor inşallah düzelir kartı 3000tl civarında iken almıştım şimdi 2 katı 2. elden satsam kaç paraya satarım tavsiyeniz varmı

WattMan hatası ile oyun dosyasının ne alakası var. Driver problemli kardeşim geçmiş olsun. Kanser olmadan sat gitsin kartı.

Katılıyorum RX480 vardı Sapphire Plus sattım 5500XT aldım.
Daha yeni aldım zaten kasayı parça parça satıp okul için MacBook tarzı veya ASUS gibi bir şey alacaktım ama bir anda olunca sinir oldum 1 2 saattir çözümünü arıyorum başka oyunlarda ve atölye haritalarında olmuyor inşallah düzelir kartı 3000TL civarında iken almıştım şimdi 2 katı 2. elden satsam kaç paraya satarım tavsiyeniz var mı?

4000 zorlarsın emin değilim piyasaya bakmıyorum yoksa sövüyorum.

WattMan hatası ile oyun dosyasının ne alakası var. Driver problemli kardeşim geçmiş olsun. Kanser olmadan sat gitsin kartı.

Peki eski sürüm driver yüklesem düzelir mi nedense AMD softwarede her 3 günde bir driver Update yapıyorum birkaç önceki sürümü yüklersem düzelir mi?

Tavsiyem recommend (WHQL) driver yüklemen.
Tamam.

Nereden yapacağım yardım edebilir misin?
Arkadaşlar desteğiniz için teşekkürler ben mining denemesi için gpu iş yükünü bilgi işleme çekmiştim onu geri ekran kartına alınca düzeldi herkese teşekkür ediyorum çaldığım vaktiniz içinde özür diliyorum iyi geceler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı