RX 570 sistem ekrana görüntü gelmiyor

Daha fazla  
Meslek
Hayalet
Eskiden monitör ekran kartına bağlıydı ve hiçbir sorun yaşamadan kullanıyordum.
Fakat bu sabah açma tuşuna bastığımda bilgisayar çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmedi.
Anakarta takınca görüntü geliyor ama bu sefer de RX570'li cihaz LoL'de 30 FPS açıyor bunun sebebi de anakarta bağlamamdan dolayı ekran kartını görmemesi ve Intel HD Graphics'i ana ekran kartı olarak görmesi sanırım.
Tıkandım kaldım çözümlerinizi bekliyorum.

Ben şu an bilgisayarı söktüm önümde duruyor monitörü ekran kartına bağlayıp mı yapayım işlemleri yoksa anakarta mı bağlayıp yapayım.

Hangisinde ekran geliyor ise oraya takip yapin. Islemi yaptiktan sonra ekran kartina takip deneyin. Ayari yapmadan once ekran kartinin sistemde takili oldugundan emin olun bilgisayara ekran karti takili olmadigindan ayar kendi kendine tekrar onboard ekran kartina donebilir. Sirayla dediklerimi yapin. Ekran karti takili degilse takin montajlayin, zaten takili ise anakartin girisine goruntu kablosunu takin, taktiktan sonra bilgisayari acin ekran gelir ise BIOS'a girmek icin del ya da F2 tusuna basin, attigim videodaki secenege girin ayari disabled yapin sonra kaydedip cikin, sonra goruntu kablosunu ekran kartinin girisine takin goruntu gelmezse tekrar yazin.
Ben şu an bilgisayarı söktüm önümde duruyor monitörü ekran kartına bağlayıp mı yapayım işlemleri yoksa anakarta mı bağlayıp yapayım.

Benim bu ayarı ne yapmam gerekiyor.

Ayari kapamaniz yani disabled yapmaniz gerekiyor.

Hangisinde ekran geliyor ise oraya takip yapin. Islemi yaptiktan sonra ekran kartina takip deneyin. Ayari yapmadan once ekran kartinin sistemde takili oldugundan emin olun bilgisayara ekran karti takili olmadigindan ayar kendi kendine tekrar onboard ekran kartina donebilir. Sirayla dediklerimi yapin. Ekran karti takili degilse takin montajlayin, zaten takili ise anakartin girisine goruntu kablosunu takin, taktiktan sonra bilgisayari acin ekran gelir ise BIOS'a girmek icin del ya da F2 tusuna basin, attigim videodaki secenege girin ayari disabled yapin sonra kaydedip cikin, sonra goruntu kablosunu ekran kartinin girisine takin goruntu gelmezse tekrar yazin.

Ayari kapamaniz yani disabled yapmaniz gerekiyor.

Şu an bu fotoğraftaki gibi pasif görünüyor RX570 ben başlıyorum sizin yazdığınız işlemlere (anakarta takılı şu an)

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    159,8 KB · Görüntüleme: 21
Peki çalışmazsa tekrar BIOS'u açıp ayarı eski haline döndüreyim mi?
(Seni biraz yordum hakkını helal et kardeşim)

Helal olsun :) Technopat Sosyal'in amaci bu zaten birbirimize yardim edip bilgi ve fikir paylasmak. Sen dene bir olmazsa mecbur baska ekran kartini kasaya takıp denemen lazım olacak.
Ekran kartını bastan montajladin mi? Komple çıkarıp tekrar taktin mi?

Helal olsun :) Technopat Sosyal'in amaci bu zaten birbirimize yardim edip bilgi ve fikir paylasmak. Sen dene bir olmazsa mecbur baska ekran kartini kasaya takıp denemen lazım olacak.
Ekran kartını bastan montajladin mi? Komple çıkarıp tekrar taktin mi?

Yaptım olmadı artık anakart da görüntü vermiyor ne yapacağım ben bilgisayar bana çok lazım şu an tam da sınav zamanı.

Yaptım olmadı artık anakart da görüntü vermiyor ne yapacağım ben bilgisayar bana çok lazım şu an tam da sınav zamanı.

Ekran kartini cikartip bilgisarayi yeniden baslatmayi deneyin. Goruntu kablosu anakartta takili kalsin. Yaptiktan sonra ekran kartina kabloyu taktiniz mi?

Geri
Yukarı