RX 570 Sistem Ne Kadar Eder?

Susceptive

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dark N10 Kasa - MSI H170M Pro-Vdh Anakart - i5 6600 Işlemci - Gigabyte Aorus RX570 4GB Ekran Kartı - 2x4 GB Kingston Hyperx Fury 2133 MHz RAM - Seagate Barracuda 1 TB HDD - Corsair VS650 Güç Kaynağı

Sizce ne kadar eder? İkinci el olarak satmayı düşünüyorum, ekran kartının garantisi var, diğer parçaların yok.

Çözüm
Sistemim gayet stabil çalışıyor güncel çoğu oyunda performans çok iyi parçalar 3 senelik sadece ekran kartı yeni sistem hala yağ gibi çalışıyor. Benim Aklimda ki fiyat 3000-3250 arası.

Kardeş 3 senelik parçalardan bahsediyorsun. Biz garantisi varsa ve kullanım süresi düşükse o fiyat dedik. 3 sene kullanılmış ve garantisi bitmiş ise o kadar etmeyecektir, imkansız. Daha düşük bir fiyat belirlemelisin.
3000 verecek adam 500 daha koyar, Ryzen 5 2600, RX 570 ve 3000 MHz 8 GB RAM ile sıfır sistem satın alır. İyi satışlar.
Arkadaş 3 senelik olduğundan bahsetmiş o yüzden söylediğim fiyat geçerli olmaz ama ben 3000 TL demedim. 3100 dedim, pazarlıkla 2750'ye satarsın dedim. Yanlış anlaşılmasın. 3 senlik ise etmez tabii bu fiyat.
3000 TL civarına çıkan biri zaten 6. nesil i5 işlemcili ikinci el bir sisteme yatırım yapmaz. Mesela siz bu sisteme şu an 2750 TL verip alır mısınız?

Parçaların maddi değeri düşük değil ama bir de güncel piyasaya bakmak lazım. Özellikle 6. nesil şu an çok arada kalmış bir nesil.

@Sercan1096 Eğer garantileri devam etmiş, kısa süre kullanılmış olsaydı ederdi 2750 TL. Ben 3100 dedim çünkü pazarlığı da hesaba kattım. Ancak arkadaş uzun süre kullandığını belirtmiş zaten. Bu yüzden o fiyat etmeyecektir dediğiniz gibi.

Troll yapmayın.Daha demin 2000 TL dediniz.Şimdi maksimum 2500 TL diyorsunuz.
Arkadaş trollediğini felan sanıyor herhalde kendi haline salalım :)

@@FantastikTürk
Fiyat etkileyen unsurları ben yazmıştım zaten. Arkadaşın da 3 yıllık sistemim dediği yeri gördüm. İlanı oluştururken fiyatı başlarda yüksek tutmak iyidir. Başta düşük fiyata satmaya çalıştığın zaman "acaba fazla mı ucuza koydum" diye düşünür insan. Başlarda pahalı koyacaksın, baktın talep görmüyor yavaş yavaş normal seviyelere çekeceksin. Zaten insanımız pazarlık yapmadan bir şey almadığı için, fiyatın yüksek oluşunu pazarlıkla kapatıp karşı tarafı da tatmin etmiş olursunuz. Yani siz direkt 1000 TL demek yerine 1300 TL deyin, açıklamaya pazarlık olur yazın. Alıcıyla konuşurken de fiyatı 1000 TL civarlarına çekerseniz, karşı taraf da kendini daha iyi hisseder. O yüzden reklamlarda sürekli "İNDİRİM" kelimesini kullanırlar. Ya da "bu fırsat için son 3 gün" Pazarlama taktikleri.

@Sercan1096 Eğer garantileri devam etmiş, kısa süre kullanılmış olsaydı ederdi 2750 TL. Ben 3100 dedim çünkü pazarlığı da hesaba kattım. Ancak arkadaş uzun süre kullandığını belirtmiş zaten. Bu yüzden o fiyat etmeyecektir dediğiniz gibi.

Arkadaş trollediğini felan sanıyor herhalde kendi haline salalım :)
Ben kimsenin 3 yıllık 6. Nesil işlemcili bir bilgisayara 2750TL vereceğini sanmıyorum. Kendi halimdeyim zaten :)

@Silinen üye Aynı şeyi yazıyoruz :) Güzel açıklama arkadaş bunu da hesaba katıp ilana koyması gerekiyor.
Ancak aklındaki fiyat makul değil. Dediğim gibi garantisi olsa ve kullanım süresi kısa olsaydı 2750 TL'den satılırdı. Bu yüzden pazarlık dahil 3100 dedim ki o fiyata satılabilsin. Tıpkı dediğin gibi. Ancak garantisi yok ve uzun süre kullanılmış olduğundan daha düşük bir fiyata koyması gerekiyor. Yoksa ben de ilk başta 3100 demiştim.
Ben kimsenin 3 yıllık 6. Nesil işlemcili bir bilgisayara 2750TL vereceğini sanmıyorum.
Buradaki etmen sadece 6. nesil olması değil yalnız. İyi 6. nesil diye çöpe atalım o zaman? Ama 2500 TL de çok düşük bir fiyat değil yani çok da haksız değilsiniz 2. mesajınızda. Çünkü garantisi bitmiş ve uzun kullanılmış ürünler. Ancak 2500 TL makul bir fiyatsa ben 2750'ye koyardım pazarlık da olduğundan.

4200TL sisteminizden daha performanslı 2-3 yıl garantili. Ayrı sitelerden toplanırsa 3.700TL toplanabilir.
1552659243502.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı