Çözüldü RX 570 sistem oyun oynarken titreme oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar, sorunum başlıktaki gibi ve bu resimdeki gibi arabanın uclarında veya GTA 5'te ileriyi görmek istediğimde titremeler oluyor ve bunun gibi bulanık gözüküyor. İnternetten başka birinin oyununu izlediğimde bu sorun yok. Neden olabilir bu acaba RX 570 ekran kartı i5 7400 işlemci 8 GB DDR4 2400 MHz RAM'le oynuyorum(yüksek ayarlarda)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-03-30-20-45-30-501_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2021-03-30-20-45-30-501_com.whatsapp.jpg
    30,7 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, sorunum başlıktaki gibi ve bu resimdeki gibi arabanın uclarında veya GTA 5'te ileriyi görmek istediğimde titremeler oluyor ve bunun gibi bulanık gözüküyor. İnternetten başka birinin oyununu izlediğimde bu sorun yok. Neden olabilir bu acaba RX 570 ekran kartı i5 7400 işlemci 8 GB DDR4 2400 MHz RAM'le oynuyorum(yüksek ayarlarda)

Kenar yumuşatma açık mı?

Dostum anisotropic filtering (%90 yanlış yazdım ama neyse) onu 16X ya da 8X yap sorunun büyük ihtimal düzelecek ve tessellation ayarını High'e çek.

Kenar yumuşatma kapalı olabilir.

Kenar yumuşatma açık mı?

MSAA FXAA 8X e aldım gene geçmedi.
Radeon ayarlarından da açmayı deneyin.

Eki Görüntüle 965869

Bu şekilde olsun ayarı. GTA 5'in ayarına girin ve altta gelişmiş seçenekler kısmında bu ayar var.

Yapayım şimdi.
Radeon ayarlarından da açmayı deneyin.

Eki Görüntüle 965869

Bu şekilde olsun ayarı. GTA 5'in ayarına girin ve altta gelişmiş seçenekler kısmında bu ayar var.

Teşekkürler bunu yapınca sorunum düzeldi.

Dostum anisotropic filtering (%90 yanlış yazdım ama neyse) onu 16X ya da 8X yap sorunun büyük ihtimal düzelecek ve tessellation ayarını High'e çek.

Kenar yumuşatma açık mı?

Kenar yumuşatma kapalı olabilir.

Hepinize çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı