RX 570 sistem oyunda sürekli ekran gidiyor

Baki Cetinkaya

Kilopat
Daha fazla  
Bir süredir olan bir sıkıntı önceden böyle bir sorun yoktu. Oyun oynarken arada oyunu alta alıyor ekran gidip geliyor ve bazen bilgisayarı kapatıyor, diğer bir sıkıntı ise bilgisayar açılırken kırmızı-yeşil-mavi-beyaz-siyah renkleri arasında geçiş yapıyor. Bu olayı 2 kere yaptı ve hoş geldiniz ekranı geldiği anda bitti bu olay.
@Recep Baltaş

Sistem özellikleri:
  • CPU: AMD Ryzen 5 1600 14nm
  • MB: MSI B450M PRO-VDH Plus
  • RAM: Corsair 8 GB 3000MHz DDR4
  • Ekran kartı: MSI RX570 Armor 4 GB
  • SSD: 256 GB Corsair M.2 SSD
  • HDD: 1TB Seagate Barracuda 7.2K RPM HDD
  • PSU: Corsair vs 550W 80+
  • Monitör: LG 22MK400H-B
  • Windows 10 Pro sürüm 1909

@akiyorm

Eki Görüntüle 597776

Eki Görüntüle 597775

Yaklaşık 8 dakika test yaptım hiçbir hata bulmadı.
Kardeşim kart 82 derece görünüyor nasıl sorun yok ?
Teknik bilginiz var ve beklemek istemiyorsanız Artic MX-4 macun işinizi görücektir. Besleme fazlarına gelen mosfetlerin termal pedini de kontrol edin. Genellikle kapatması da bu yüzden olur ama ısıdan kendini korumaya alıyor gibi geldi bana. Garantiye yollarsan macun sürüp geri gönderirler. Tabi ısınma sorunu macundan çıkmazsa mesuliyet sana kalır.

Teknik bilginiz var ve beklemek istemiyorsanız Artic MX-4 macun işinizi görücektir. Besleme fazlarına gelen mosfetlerin termal pedini de kontrol edin. Genellikle kapatması da bu yüzden olur ama ısıdan kendini korumaya alıyor gibi geldi bana. Garantiye yollarsan macun sürüp geri gönderirler. Tabi ısınma sorunu macundan çıkmazsa mesuliyet sana kalır.

82 derece çok mu ? Hemde +50 voltaj %100 işkence testinde, normal bir oyunda böyle bir sıcaklığa ulaşamaz bile içiniz rahat olsun. Başka bir ekran kartı ile denediğimde sorun belli olacak zaten.

İşkence testinde çok mu? Bence biraz. Arkadaşın garantili kartını açtırıp bozmak istiyorsun sanırım?

Benim de oyun bilgisayarımda aynı sorunu yaşıyordum ve AMD 2020 Driver'ini kullanıyordum sonra DDU ile silip 2019 driverindan birisine geçtim sorun düzeldi.

İşkence testinde çok mu? Bence biraz. Arkadaşın garantili kartını açtırıp bozmak istiyorsun sanırım?
*Garantiye yollarsan macun sürüp geri gönderirler. Tabi ısınma sorunu macundan çıkmazsa mesuliyet sana kalır!* Diye belirtmiştim. Yine de sen bilirsin dostum.

Bir süredir olan bir sıkıntı önceden böyle bir sorun yoktu. Oyun oynarken arada oyunu alta alıyor ekran gidip geliyor ve bazen bilgisayarı kapatıyor, diğer bir sıkıntı ise bilgisayar açılırken kırmızı-yeşil-mavi-beyaz-siyah renkleri arasında geçiş yapıyor. Bu olayı 2 kere yaptı ve hoş geldiniz ekranı geldiği anda bitti bu olay.
@Recep Baltaş

Sistem özellikleri:
  • CPU: AMD Ryzen 5 1600 14nm.
  • MB: MSI B450M PRO-VDH Plus.
  • RAM: Corsair 8 GB 3000MHz DDR4.
  • Ekran kartı: MSI RX570 Armor 4 GB.
  • SSD: 256 GB Corsair M.2 SSD.
  • HDD: 1TB Seagate Barracuda 7.2K RPM HDD.
  • PSU: Corsair vs 550W 80+
  • Monitör: LG 22MK400H-B.
  • Windows 10 Pro sürüm 1909.

Aradan uzun zaman geçmiş ama çözümü buldunmu şu an bende de yapıyor o hatayı ve bıktım bazen sabah açtığımda Gigabyte yazısı falan hiç gelmiyor bile.

Aradan uzun zaman geçmiş ama çözümü buldunmu şu an bende de yapıyor o hatayı ve bıktım bazen sabah açtığımda Gigabyte yazısı falan hiç gelmiyor bile.

Eskiden böyle bir sorun olmadığı için eski sürüm driver kurdum uzun bir süre sıkıntısız kullandım yakın zamanda güncel sürücüye geçtim 1 aydır sıkıntı yok.

Eskiden böyle bir sorun olmadığı için eski sürüm driver kurdum uzun bir süre sıkıntısız kullandım yakın zamanda güncel sürücüye geçtim 1 aydır sıkıntı yok.

Hangi sürücüye geçmiştin peki?

Bende de bilgisayar açıldığı zaman bir süre sonra ekran tek renk oluyor ve bazen ilk açtığımda ekran hiç gelmiyor bazen de Windows hoş geldiniz gelmeddn ekran gidiyor test yapıyorum hiç kapanmıyor bilgisayar.

Hangi sürücüye geçmiştin peki?

Bende de bilgisayar açıldığı zaman bir süre sonra ekran tek renk oluyor ve bazen ilk açtığımda ekran hiç gelmiyor bazen de Windows hoş geldiniz gelmeddn ekran gidiyor test yapıyorum hiç kapanmıyor bilgisayar.

Adrenalin 2019 Edition 19.6.3 sürümüne geçtim şuan 20.9.1 en son sürümünü kullanıyorum.

Benimde sadece Windows açılma ekranında oluyordu oda çok nadir siyah beyaz mavi kırmızı yeşil renkleri gösteriyordu hoşgeldiz ekranı gelince düzeliyordu oyunda kapanması işlemci voltaj sıkıntısı ile alakalıymış.

Adrenalin 2019 Edition 19.6.3 sürümüne geçtim şuan 20.9.1 en son sürümünü kullanıyorum.

Benimde sadece Windows açılma ekranında oluyordu oda çok nadir siyah beyaz mavi kırmızı yeşil renkleri gösteriyordu hoşgeldiz ekranı gelince düzeliyordu oyunda kapanması işlemci voltaj sıkıntısı ile alakalıymış.
Şuan eski driver kuruyorum umarım düzelir garantiye göndermek istemiyorum.
Şu an eski driver kuruyorum umarım düzelir garantiye göndermek istemiyorum.

Düzelmedi. Daha kötü oldu bende GPU işlemci olduğu için ona döndüm sorun ekran kartında imiş yarın garantiye yollayacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı