RX 570 sistem oyundayken takılıp donuyor

decapatch

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, son 2 gündür Valorant oynarken PC takılıp donuyor ama kapanmıyor bilgisayar ve ekranda görüntü vermeye devam ediyor. Bekledim bir süre, düzelmedi. Sorun nedir sizce?

Dipnot olarak oyun SSD'de kurulu.

IMG_20201210_005859.jpg

Sistemim:
  • Ryzen 5 2600X
  • MSI B450 GAMING Plus
  • MSI Armor RX570 8 GB
  • 16 GB DDR4 3200 MHz RAM
  • Crucial 240GB BX500
  • Xigmatek Astro 650W 80Plus.

İşlemci ve ekran kartının sıcaklıklarına baktınız mı bu sorun genellikle ısınmalar dolayısıyla olur eğer baktıysanız sorun yoksa dikey senkronizasyon kullanın FPS lerinizi sabitleyin sorun çözülecektir çok fazla FPS oynaması drop a sebep olur.

İşlemci ve ekran kartının sıcaklıklarına baktınız mı bu sorun genellikle ısınmalar dolayısıyla olur eğer baktıysanız sorun yoksa dikey senkronizasyon kullanın FPS lerinizi sabitleyin sorun çözülecektir çok fazla FPS oynaması drop a sebep olur.

3 önde 1 arkada 2 tane üstte fan mevcut kasada ekran kartı ve işlemci fanını saymıyorum bile MSI Afterburner'dan kontrol ediyorum ara sıra değerler normal.
Driver Booster kullanıyorum uzun süredir ama bir arkadaşım şey dedi BIOS güncelledin mi 2 senedir kullanıyorum bilgisayarı ilk defa duydum BIOS güncellemeyi ondan olabilir mi?

3 önde 1 arkada 2 tane üstte fan mevcut kasada ekran kartı ve işlemci fanını saymıyorum bile MSI Afterburner'dan kontrol ediyorum ara sıra değerler normal.
Driver Booster kullanıyorum uzun süredir ama bir arkadaşım şey dedi BIOS güncelledin mi 2 senedir kullanıyorum bilgisayarı ilk defa duydum BIOS güncellemeyi ondan olabilir mi?

BIOS güncelleyebilirsin fakat sorunun bundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum söylediğim gibi dikey senkronizasyon kullanmalısın yüksek ihtimalle FPS'in çok fazla oynuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı