RX 570 sistem tüm oyunlarda kasıyor

Daha fazla  
Sistem:
İ 5 7400.
RX 570.
16 GB 2400 MHz.
4 TB HDD.
225 GB SSD.
500 GB HDD.
Şöyle bir problem var. Oyunlarda anlık FPS düşüşleri oluyor. 2003 yılı yapılmış ninjakaplumbağalar oyununda 1 GB RAM'li GT 430'lu bilgisayarımla bile takılma olmayan oyun takılıyor. Arada 30 FPS'lere düşüyor. Çok nadir oluyor ama rahatsız edici. Ayrıyeten yeni oyunlarda çok daha yoğun oluyor. En çok Crysis Remastered'te hissettim. Oynanamayacak kadar yoğun bu oyunda. Yeni oyunlarda daha çok oluyor genelde. Valoranttada oluyordu fakat onda FPS 60'a sınırayınca geçti. Fakat Crysis Remastered gibi oyunlarda zaten 60-70 FPS aldığım için FPS sınırlayınca geçmiyor. Not: 2003 yapımı ninja kaplumbağalar oyunundada FPS sınırlı fakat buna rağmen takılma oluyor. Bu takılma özellikle bir anda olan patlamalarda vs. oluyor. Forza Horizon 5'ye yükleme ekranından çıktıktan sonrada pıt pıt donuyor. Kısacası bütün oyunlarda ufakta olsa donma var. Sıcaklıkları:
Ekran kartı 60-70 derece.
İşlemci 60-70 derece.

En son çözüm olarak yapacağım.

Yapayım fakat sıcaklıkla alakalı bir sorunum yok aslında ama yapacağım.

Reşit atmak nedir acaba?

Yapayım haklısınız. 4 TB olduğu için birkaç saat sürer. Birkaç saate atarım sonuçları.

Reset otomotik çevirme açık bilgisayarı kapatın birazcık bekleyin ve açın.

Hard disk birleştirme yap, virüs taraması yap, gereksiz kullanmadığın hizmet ve arka plan uygulamalarını kapat, oyun modu ayarını aç, HPET kapatmayı da deneyebilirsin, ekran kartı driverı 22.8.1 ise DDU ile güvenli modda silip Adrenalin 22.5.1 Recommended (WHQL) driverı nı kur, şahsen bende 22.8.1 FPS düşürdü 22.5.1 daha sağlıklı çalıştı.
Hard disk birleşik.Hpeat nedir acaba?Virüs taramasını yapıp dediğiniz sürücüyü kuracağım.

Reset otomotik çevirme açık bilgisayarı kapatın birazcık bekleyin ve açın.
Yani saten bilgisayarı sıkça açık kapatıyorum.Bahsettiğiniz buysa bugünlük bir sorun değil

Hocam temiz format çekin sonra ekran kartı driverını kurun ve yüksek performansa çekin bilgisayara sonra deneyin oyunları.
Hocam hemen format demeyin, öyle durup dururken format atmak kolay bişey değil. Çözüm yollarını deneyelim çözülmezse format en son seçenektir.

Melik Belki Virüs Gelmiştir Performans Düşüsü Olabilir
Bende bunu tahmin ediyorum çünkü sadece hdd'i biçimlendirdim.Sonra direk ufak bir oyun attım.İlk gün hiç takılmadan oynattı sonradan gene takılmaya başladı.Galiba tüm bilgisayara yayıldığı için bir diske format atsam bile diğerinden bulaşıyor galiba.

Hard disk birleşik.Hpeat nedir acaba?Virüs taramasını yapıp dediğiniz sürücüyü kuracağım.

Yani saten bilgisayarı sıkça açık kapatıyorum.Bahsettiğiniz buysa bugünlük bir sorun değil
CPU nun daha kararlı çalışmasını sağlar kapalıyken, deneyebilirsin. Kapatmak istersen şu adımları yap: Aygıt yöneticisine giriş yapıyoruz - Akabinde Sistem aygıtlarına giriş yapıyoruz - Aşağıda gördüğünüz gibi Yüksek duyarlıklı olay süreölçerine sağ tıklayarak devre dışı bırak diyoruz - Ardından CMD komutunu yönetici olarak çalıştırıyoruz - Ardından size vereceğim kodu yapıştırıp enter diyorsunuz. Kod: bcdedit /deletevalue useplatformclock

CPU'nun daha kararlı çalışmasını sağlar kapalıyken, deneyebilirsin. Kapatmak istersen şu adımları yap: aygıt yöneticisine giriş yapıyoruz - akabinde sistem aygıtlarına giriş yapıyoruz - aşağıda gördüğünüz gibi yüksek duyarlıklı olay süreölçerine sağ tıklayarak devre dışı bırak diyoruz - ardından CMD komutunu yönetici olarak çalıştırıyoruz - ardından size vereceğim kodu yapıştırıp enter diyorsunuz. Kod: Bcdedit /deletevalue useplatformclock

Bu overclock gibi bir şey midir? Bilgisayara zararı var mıdır?

Bu overclock gibi bir şey midir? Bilgisayara zararı var mıdır?
Yok hayır hiç bir zararı yok OC ile de alakası yok. Anakart işlemciyi bazen kısıtlayabilip kararsız çalışmasına nede olabiliyor ve anlık takılma, FPS düşüşlerine yol açabiliyor. Youtube de videoları var zaten. Kapatınca FPS artışı sağlarsın ve ufak takılmalar varsa gidebilir, kısacası sistem daha kararlı çalışır. Beğenmez isen zaten geri açabiliyorsun.

Yok hayır hiç bir zararı yok OC ile de alakası yok. Anakart işlemciyi bazen kısıtlayabilip kararsız çalışmasına nede olabiliyor ve anlık takılma, FPS düşüşlerine yol açabiliyor. Youtube de videoları var zaten. Kapatınca FPS artışı sağlarsın ve ufak takılmalar varsa gidebilir, kısacası sistem daha kararlı çalışır. Beğenmez isen zaten geri açabiliyorsun.
Peki teşekkür ederim.Şuan işteyim kısa süre sonra evime geçicem.Eve geçince deneyip sizi bilgilendireceğim.

Geri
Yukarı