RX 570 sistem Valorant veya LoL'e girerken reset atıyor

MalBaris

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle birçok arkadaşımızın bu sorunla karşılaştığını gördüm. Valorant veya LoL oyununu açtığım zaman Client açılır açılmaz bilgisayar donuyor ve daha sonra karıncalanarak reset atıyor. Bu bir tek bu 2 oyun için geçerli. Konularda gördüğüm birçok çözümü denedim. PSU sorun olabilir dediler, başka bir PSU ile denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Sürücülerini güncelle dediler her şeyi güncelledim. Yine aynı sorunla karşılaştım. Format attım düzelmedi. Bilgisayarın içini temizledim. Düzelmedi. Bu sitede gördüğüm bütün çözümleri denedim. Realtek devre dışı bırakın deneyin diyorlardı yaptım olmadı. Sistemi belirteyim.
  • Radeon RX 570 4 GB.
  • 4 GB RAM
  • Intel Core 2 Quad Q8200 işlemci.
  • Gigabyte EP45C-DS3r
  • 250GB HDD.
  • 450W PSU.

Sisteme bakıp bunlar ne alaka sistem kötülüğünden diyebilirsiniz:). Ama daha önce bu sistemle 2 oyunu da oynayabiliyordum. Son 1 haftadır böyle bir sorun var. Riot'a ticket attım onların söylediği şeyleri yaptım yine aynı sorun. İşlemcimin artık değişmesi mi gerekiyor. Daha önce saatlerce oynasam da sıkıntı olmuyordu ama şimdi bilgisayarı ilk açtığımda bile açmayı denesem reset atıyor. Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Yeni konular

Geri
Yukarı