RX 570 sistemde "No Signal" hatası

TheDobrevic

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD R5-5600
GPU: SAPPHIRE RX580 NITRO+ 8GB
Anakart: MSI B550M Pro-Vdh Wifi
RAM: 2 x 8
HDD: SEAGATE 1TB 7200RPM
SSD: Hyperx Fury 480GB
Monitör: MSI G27C4, MSI G241
Kasa: Cooler Master MB511
PSU: FSP HYPER 80+ 700W
Meslek
Kalıp Tasarım Mühendisi, Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım tüm kablolamalari yaptım, PC çalıştı ancak monitörde no signal hatasi alıyorum. Ekran kartından kabloyu çekip takınca monitör bunu algılıyor ancak BIOS'u göremiyorum. Bu neden kaynakli olabilir? Anakart A320M S2H, işlemci R5 1600, ekran karti RX 570.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramleri çıkarıp takmayı denedin mi?

Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım tüm kablolamalari yaptım, PC çalıştı ancak monitörde no signal hatasi alıyorum. Ekran kartından kabloyu çekip takınca monitör bunu algılıyor ancak BIOS'u göremiyorum. Bu neden kaynakli olabilir? Anakart A320M S2H, işlemci R5 1600, ekran karti RX 570.
Ekran kartının tüm kablosunu taktın mı?

Ekran kartının tüm kablosunu taktın mı?

Evet sarı siyah güç kablosunu taktım.
Ramleri çıkarıp takmayı denedin mi?

Bir tane ram var çıkartıp taktım temizledim farklı slotları denedim sonuç aynı.

Bios ile alakalı olabilir mi?
1593118926678.png

Son düzenleme:
BIOS pilini çıkart. 1 dakika bekle. Beklerden 3-5 kere de açma tuşuna bas.

Denedim hocam olmadi, monitör test ettim sikinti yok. Baska PSU kullandim yine açmadı, ekran kartini baska PC'ye taktim calıștı. Aynı anakarta farkli ekran karti taktim calismadi. RAM'de sıkıntı olduğunu düşünmüyorum RAM olmadanda ekranin gelip RAM hatasi vermesi lazim diye biliyorum. Anakart veya islemciden diye düşünüyorum hangisinden kaynaklı olabilir?

Denedim hocam olmadi, monitör test ettim sikinti yok. Baska PSU kullandim yine açmadı, ekran kartini baska PC'ye taktim calıștı. Aynı anakarta farkli ekran karti taktim calismadi. RAM'de sıkıntı olduğunu düşünmüyorum RAM olmadanda ekranin gelip RAM hatasi vermesi lazim diye biliyorum. Anakart veya islemciden diye düşünüyorum hangisinden kaynaklı olabilir?
Ben eski sistemimde RAM takmadığım zaman açılmıyordu. Belki anakarttan anakarta değişebilir ama.

Zaten tüm parçaları farklı sistemlerde denemissiniz. Sorun ya anakart, ya RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı