RX 570 sistemde Valorant düşük FPS

DoqToR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Lisans Öğrenci
Merhaba, hemen konuya giriyorum.

Screenshot_2021-08-07-10-46-12-260_com.whatsapp.jpg

70-100 arası FPS alıyorum (monitörüm 240Hz). Artık bilgisayarım açılırken çok yavaş ve açılırken %100 HDD oluyor, 5 dakikaya geçiyor.
MSI Afterburner ile oyunda değerlere baktım, CPU ve GPU 60-65 dereceyi pek geçmiyor (macunu yeni değişti).
RAM 6 GB kullanıyor, HDD okuma yazma maximumda oluyor.

sistem.PNG

Ben GT 1030 i5 3.Nesil sistemle 150 alıyorum. Sen nasıl 70 alıyorsun?

Bilgisayarda yavaş açılıyor demişsin büyük ihtimalle yıllardır hiç format atmamışsın ve arkada tonlarca uygulama çalışıyor.. USB'den harddiskini biçimlendirerek temiz bir format atmanı öneririm.
(İşlemcin gayet iyi sorun onda değil.)

Ben GT 1030 i5 3.Nesil sistemle 150 alıyorum. Sen nasıl 70 alıyorsun?

Bilgisayarda yavaş açılıyor demişsin büyük ihtimalle yıllardır hiç format atmamışsın ve arkada tonlarca uygulama çalışıyor.. USB'den harddiskini biçimlendirerek temiz bir format atmanı öneririm.
(İşlemcin gayet iyi sorun onda değil.)
2 ay önce attım. HDD sürekli %100 gösteriyordu formattan sonra tekrar format attım ama bunu windows bulut üzerinden yükle seçeneği ile yaptım.
Vallaha billaha 70 100 arası oyunda ekran goruntusu alınca oyun donuyor ekran goruntusude çıkmıyor.
Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun büyük ihtimalle sorun işlemci.
Ne yapmalıyım hocam işlemciyi mi değişmeliyim ?
O işlemci :D hala çok iyi bir işlemci Valorant gibi oyunlar için sorun HDD'den kaynaklı.
Veya SSD mi almalıyım ?
hangisinden kaynaklandığını nasıl anlayabiliriz ne gerekirse yaparım

2 ay önce attım. HDD sürekli %100 gösteriyordu formattan sonra tekrar format attım ama bunu Windows bulut üzerinden yükle seçeneği ile yaptım.
Vallaha billaha 70 100 arası oyunda ekran goruntusu alınca oyun donuyor ekran goruntusude çıkmıyor.

Ne yapmalıyım hocam işlemciyi mi değişmeliyim?

Veya SSD mi almalıyım?
Hangisinden kaynaklandığını nasıl anlayabiliriz ne gerekirse yaparım.

SSD al.

Hocam bu iş görür mü ?
2 ay önce attım. HDD sürekli %100 gösteriyordu formattan sonra tekrar format attım ama bunu windows bulut üzerinden yükle seçeneği ile yaptım.

Ne yapmalıyım hocam işlemciyi mi değişmeliyim ?

Veya SSD mi almalıyım ?
hangisinden kaynaklandığını nasıl anlayabiliriz ne gerekirse yaparım
Dostum Windowsun ayarlarından forrmat atmışsın. O hem herşeyi silmez hemde saatler sürer.

Usbden temiz atmanı öneririm. Max 20dk sürer.

Extra olarak ssd'ye gerek yok bende hdd ile oynuyorum sıkıntı yok.

Dostum Windowsun ayarlarından forrmat atmışsın. O hem herşeyi silmez hemde saatler sürer.

Usbden temiz atmanı öneririm. Max 20dk sürer.

Extra olarak ssd'ye gerek yok bende hdd ile oynuyorum sıkıntı yok.
Usbden nasıl atabilirim, windows orijinal benim bide buluttan yüklettiğim için her şeyi siliyor
İşe yaramadı, FPS 90-150 arası artık. YARDIM

Son düzenleme:

Geri
Yukarı