RX 570 sisteme 240 Hz monitör almak

QeLSa

Centipat
Merhaba arkadaşlar benim RX570 ekran kartım var ve 240 Hz monitör almayı düşünüyorum, ama bir yerde FreeSync açınca 90 FPS (Hz) aldığını söylediler, ama G-Sync'de oyunlarda ne kadar FPS alırsan o kadar HZ veriyor dediler doğru mudur? Ve FreeSync ve G-Sync arasındaki fark ne?

(Monster Aryond 240Hz 1ms 1080P alacağım monitör.)

Son düzenleyen: Moderatör:
RX570'in hangi modeli?
144Hz monitör tercih edebilirsiniz.
Ama ileriye dönük olsun sisteme yükseltme yaparım cebime uyuyor diyorsanız ne zararı var?

Sistemimi geliştereceğim ileri dönük almayı düşünüyorum. CS'de 200 FPS'lerde alıyorum FreeSync açınca kaç FPS alırsan o kadar HZ veriyordiye biliyorum.

144 Hz bile fazla 75 Hz ideal.

Abarttın usta 200'lerde alıyorum CS'de.

144 Hz bile fazla o karta.

Sayfada kimse neden 570'i çok küçük düşürüyor CS'de 200'lerde alıyorum yüksekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayfada kimse neden 570'i çok küçük düşürüyor CS'de 200'lerde alıyorum yüksekyte.

İnsanlar ne oynadığını bilmiyor hocam bu yüzden gayet normal bir tepki bence, monitör konusunda yaptığın karar konusunda ise doğru bir karar olduğuna inanıyorum. Çünkü isteğin ve oynayacağın oyun bu yönde ve elbette diğer oyunları oynarken bu avantajdan marum kalacağın içinde bunu kabullenerek alıyorsun.

"Ama bir yerde FreeSync açınca 90 FPS (Hz) aldığını söylediler" bizzat kullanan birisi olarak söylemeliyim ki bu doğru değil, monitörden FreeSync'in açılı olduğunu biliyorum ve kontrol ettim ve League of Legends'da 144 Hz akıcılığında sabit alıyorum ve bunu bizzat 80 ve 144 akıcılığını test ederek deneyimledim.

CS:GO'nun ekran kartıyla bir alakası yok aldığın performansın. Daha oynadığın oyunun sistem gereksinimlerinden bir habersin.

RX 570 CS:GO performansını bizzat inceleyerek bu konuda yorumda bulundum, burada yorumda bulunma amacım düşük bir ekran kartını inceleyerek değil, sahip olduğu ekran kartını inceleyerek oldu. Başka ekran kartları ile RX 570'i CS:GO'da kıyaslama gibi bir amacım yok ve olmadı da. Çünkü yardımcı olmam gereken şey bu değil. CS:GO'yu örnek vermem ise testlerde yüksek FPS sunan oyunlardan biri olduğunu bilmemden ötürüdür, oyunu oynadığımdan değil :)

İnsanlar ne oynadığını bilmiyor hocam bu yüzden gayet normal bir tepki bence, monitör konusunda yaptığın karar konusunda ise doğru bir karar olduğuna inanıyorum. Çünkü isteğin ve oynayacağın oyun bu yönde ve elbette diğer oyunları oynarken bu avantajdan marum kalacağın içinde bunu kabullenerek alıyorsun.

"Ama bir yerde FreeSync açınca 90 FPS (Hz) aldığını söylediler" bizzat kullanan birisi olarak söylemeliyim ki bu doğru değil, monitörden FreeSync'in açılı olduğunu biliyorum ve kontrol ettim ve League of Legends'da 144 Hz akıcılığında sabit alıyorum ve bunu bizzat 80 ve 144 akıcılığını test ederek deneyimledim.

G-Sync'de ne kadar FPS alırsan o kadar HZ veriyor diye biliyorum. FreeSync'de bu geçerlimi onu biliyor musun.

CSGO'da düşük çözünürlükte işlemcinde sağlamsa işe yarar ama amacın rekabetçi oyun oynamak değilse gereksiz. 144hz ve rx570 tüm rekabetçi oyunlar için ideal ama 240fps her oyunda elde edemezsin o yüzden oynadığın oyuna da bağlı.

Bu hepsinde geçerli hocam, şayet ki bilgisayarın 5-20 FPS'i sunarsa çok iğrenç ve yavaş bir görüntü elde eldersin fakat yukarıda da dediğim gibi 80 FPS ya da 60 FPS'i 144 ile kıyasladığında Nirvana seviyesine ulaşıyor. Elbette burada oynadığın oyuna ve sistemine bağlı. Elde ettiğin FPS yani prame fer second kare sayısına göre aldığın için oyunda 60'dan 144 olduğunda akıcı görünür. Önceki yorumumda da bahsettiğim gibi G-SYNC ve Free Sync'in hiçbir farkı yok. Sadece kullandığın ekran kartına göre gerekli olmakla birlikte G-SYNC'de monitöre bir parça takıldığı için (galiba, sanırım) bu yüzden daha pahalı oluyor diye okumuştum.

Bu hepsinde geçerli hocam, şayet ki bilgisayarın 5-20 FPS'i sunarsa çok iğrenç ve yavaş bir görüntü elde eldersin fakat yukarıda da dediğim gibi 80 FPS ya da 60 FPS'i 144 ile kıyasladığında Nirvana seviyesine ulaşıyor. Elbette burada oynadığın oyuna ve sistemine bağlı. Elde ettiğin FPS yani prame fer second kare sayısına göre aldığın için oyunda 60'dan 144 olduğunda akıcı görünür. Önceki yorumumda da bahsettiğim gibi G-SYNC ve Free Sync'in hiçbir farkı yok. Sadece kullandığın ekran kartına göre gerekli olmakla birlikte G-SYNC'de monitöre bir parça takıldığı için (galiba, sanırım) bu yüzden daha pahalı oluyor diye okumuştum.
tamam teşekkürler.

Geri
Yukarı