RX 570 siyah ekran hatası

Ali soysal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba. Benim sistemim Ryzen 5 3600 8 GB RAM ekran kartım MSI RX570 4 GB çift fan 650W PSU.
Rampage 24 inç 144 Hz monitör.
Arkadaşlar ben bilgisayarı kullanırken ekranım birkaç saniye siyah oluyor ve geri geliyor birkaç saniyeliğine ve bazen uzun sürüyor Windows aygıt bağlanma sesi geliyor arkadaşlar demek istediğim bu neden oluyor benim tahminimce ekran kartından oluyor ve monitörümde aniden beyaz noktalar oluşmaya başladı. Sizce bu hangi parçadan kaynaklanıyor ve eğer ekran kartından kaynaklanıyorsa nasıl çözebilirim? Artık gına getirdi bıktım bu hatadan yardımcı olun. Bu hata ekran kartımı kırdırtacak. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hepinize merhaba. Benim sistemim Ryzen 5 3600 8 GB RAM ekran kartım MSI RX570 4 GB çift fan 650W PSU.
Rampage 24 inç 144 Hz monitör.
Arkadaşlar ben bilgisayarı kullanırken ekranım birkaç saniye siyah oluyor ve geri geliyor birkaç saniyeliğine ve bazen uzun sürüyor Windows aygıt bağlanma sesi geliyor arkadaşlar demek istediğim bu neden oluyor benim tahminimce ekran kartından oluyor ve monitörümde aniden beyaz noktalar oluşmaya başladı. Sizce bu hangi parçadan kaynaklanıyor ve eğer ekran kartından kaynaklanıyorsa nasıl çözebilirim? Artık gına getirdi bıktım bu hatadan yardımcı olun. Bu hata ekran kartımı kırdırtacak. Ne yapmalıyım
Hocam HDMI kablonu değiştirip denedin mi? Temasszılık olmasın. Soketleri kontrol et elinle oynayıp.

Bende de 570 var tam olarak nasıl çözdüm bilmiyorum ama önce bir format at bence atamam diyorsan ekran kartı driverları kaldır tekrar yukle bir de BIOS ayarlarına fabrikaya döndür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de 570 var tam olarak nasıl çözdüm bilmiyorum ama önce bir format at bence atamam diyorsan ekran kartı driverları kaldır tekrar yukle bir de BIOS ayarlarına fabrikaya döndür.

Hocam şöyle bir şey var ben BIOS'u güncellemeden ekran kartının sürücülerini son sürüm yaptım sonra hatayı aldım ve sürücüleri silip tekrar temiz kurulum yaptım ve hata bir 2-3 gün sonra yine geldi sonra pil ayarlarını değiştirdim 2-3 gün sonra yine aldım sonra BIOS'u güncelledim ve şu an ne yapacağım bilmiyorum sen çözmüşsün herhalde bana bir yardımcı ol bende yapayım.

Hocam HDMI kablonu değiştirip denedin mi? Temasszılık olmasın. Soketleri kontrol et elinle oynayıp.

Hocam ben zaten DP kablosu kullanıyorum onlar pimli tık diye giriyor ama madem öyle diyorsun bugün kontrol edeyim bir teşekkür ederim.

Hocam şöyle bir şey var ben BIOS'u güncellemeden ekran kartının sürücülerini son sürüm yaptım sonra hatayı aldım ve sürücüleri silip tekrar temiz kurulum yaptım ve hata bir 2-3 gün sonra yine geldi sonra pil ayarlarını değiştirdim 2-3 gün sonra yine aldım sonra BIOS'u güncelledim ve şu an ne yapacağım bilmiyorum sen çözmüşsün herhalde bana bir yardımcı ol bende yapayım.

Hocam ben zaten DP kablosu kullanıyorum onlar pimli tık diye giriyor ama madem öyle diyorsun bugün kontrol edeyim bir teşekkür ederim.
yardımcı olmayı isterdim ama bilinçli olarak yaptıgım bisey yok ayrıca tam olarak senin aldıgın hatayı almadım çok nadiren oluyodu ben windowsu baslatırken bi sıkıntı yasıyodum

Yeni konular

Geri
Yukarı