RX 570 undervolt nasıl yapılır?

gleran

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
RX 570 kartimda Black screen ve ısınma problemi var bu sorunu undervoltun çözebilecegini duydum. -50 MV ye kadar getirdim voltaji. Kendim fan ayari yapmak istiyorum kartin daha soğuk çalışması için fakat diğer ayarlar sıfırlanmıyorken fan ayarı sıfırlanıyor. Sıfirlanmayacak şekilde yaptığımda da hep belli bir ayarda donuyor örneğin yük altında 50'de takılı kalıyor. Hızlanmıyor ve kart ısınıyor. AMD Radeon karışık geldi biraz Afterburner'dan basit ayar yapıyorum şu an fan konusunda yardimcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir Gigabyte RX 570 kullanıcısı olarak @1244MHz ile -37mv stabil bir şekilde çalıştırıyordum.
Ama tavsiyem undervolt yerine saat hızını arttırman olacaktır.
@1400MHz ve +30 güç limiti verirseniz kart 120 Watt ile stabil bir şekilde çalışacaktır. Ağırlıklı olarak ben öyle kullanıyordum.

Ben 1300MHz ile 970mV kullanıyorum. Bu da -180 gibi bir değer yapar. Ancak senin kartında stabil çalışmayabilir. Şans işi.
dsg.png

Benim normal hali siyah ekran veriyor yapmadan once de bu arada Radeon'dan yaptiginizda baska ayar degistirdiniz mi?
Afterburner'dan eksi 50 yaptim şu an sorun yok gibi.

Benim normal hali siyah ekran veriyor yapmadan once de bu arada Radeon'dan yaptiginizda baska ayar degistirdiniz mi?
Afterburner'dan eksi 50 yaptim şu an sorun yok gibi.
Normalde bile siyah ekran veriyorsa benim bu konu hakkında yapabileceğim bir şey yok. Herhangi bir ayar değiştirmedim sadece resimdeki ayarları yaptım.

Bir de Afterburner'dan yaptığım ayarlar Radeon'da gözukmuyor ama Afterburner'da kayitli bu bir sorun olusturur mu?
Normalde bile siyah ekran veriyorsa benim bu konu hakkında yapabileceğim bir şey yok. Herhangi bir ayar değiştirmedim sadece resimdeki ayarları yaptım.

Afterburner'i sifırlayip sildim Radeon'la cakişiyorlardi şu an Radeon'da sifirdan ayar cekiyorum bir sürü durum değeri varya 50 voltaj azaltmak için hepsini 50 azaltmam mi gerekiyor? Siz 5 tanesini ayni koymuşsunuz neye gore oluyor o acaba anlatirmisiniz?
Şu an su sekilde.
750 765 962 1043 1112 1150 1150 1150.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı