RX 570 Valorant düşük FPS

xelapton

Decapat
Ekran kartı: RX 570 8 GB.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Anakart: B450M-K
RAM: Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz.

Arkadaşlar Valorant'ta en düşük ayarlarda ve 1280x960 çözünürlükte 180'e kadar çıkıyor ama sonra 120 160 arası dolaşıyor bazen 90'a iniyor. 144 FPS'e sabitlenmiyor.
Başka bir kullanıcı RX 560 ile 144 FPS'e sabitlediğini söylemişti. Böyle olması normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i çift kanal yaparak sorunu çözebilirsin. Ayrıca çözünürlüğü düşürmenin bu oyunda performansa bir katkısı yok. CS:GO'da olduğu gibi karakterler de genişlemiyor.

Hocam yüksek ayarlarda dener misin? Bu değerler normal değil.
Yine aynı fps alıyorum Ekran kartını güncelliyorum fakat işlemciye vs yapmam gereken bir işlem var mı veya direkt format atsam düzelir mi
Oyun gerçek anlamda bozuk, başka oyunlarda dener misin
elbette
RAM'i çift kanal yaparak sorunu çözebilirsin. Ayrıca çözünürlüğü düşürmenin bu oyunda performansa bir katkısı yok. CS:GO'da olduğu gibi karakterler de genişlemiyor.
Yaza doğru aynı RAM'den bir tane daha alarak 16 GB'a tamamlayacağım bir de yanında 144Hz almayı planlıyordum fakat 144 FPS'e sabitleyebilir miyim bilmiyorum.

1600 AF işlemci ile rahat şekilde 144 FPS üstü oynuyorum oyunu, 2600 de çift kanal yaptığın takdirde son derece yeterli bir işlemci. Ekran kartı da oyunun istediğinin epey üstünde. Tek sıkıntı tek kanal RAM'in.

Formatlık bir durum yok, değerler normal.

1600 AF işlemci ile rahat şekilde 144 FPS üstü oynuyorum oyunu, 2600 de çift kanal yaptığın takdirde son derece yeterli bir işlemci. Ekran kartı da oyunun istediğinin epey üstünde. Tek sıkıntı tek kanal RAM'in.

Formatlık bir durum yok, değerler normal.
Teşekkür ederim 144 Hz üstü monitörler için sistem Update yapmam şart ama değil mi?

Geri
Yukarı