RX 570 VBIOS sıfırlama

eqrqeqnq1

Hectopat
Daha fazla  
Elimde ASUS RX 570 ekran kartı var BIOS'u yanlış yüklenmiş internette gördüğüm yöntemleri denedim ama olmadı.
AMD ATI Flash`da hata veriyor. CMD'den denedim loading deyip kapanıyor DOS'tan denedim no adapter found diyor sorun şu ki bilgisayar ekran kartını görse yeni BIOS'u yükleyeceğim ancak BIOS bozuk olduğu için sanırım bilgisayar ekran kartını tanımıyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde ASUS RX 570 ekran kartı var BIOS'u yanlış yüklenmiş internette gördüğüm yöntemleri denedim ama olmadı.
AMD ATI Flash'da hata veriyor. CMD'den denedim loading deyip kapanıyor DOS'tan denedim no adapter found diyor sorun şu ki bilgisayar ekran kartını görse yeni BIOS'u yükleyeceğim ancak BIOS bozuk olduğu için sanırım bilgisayar ekran kartını tanımıyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

EEPROM'la programlama yapılması gerekiyor olabilir.

O nedir, nasıl yapılır?

Yeni kartlar da da aynı mı bilmiyorum ama kartın üzerinde VBIOS chipi bulunur, o Chip'i sökerek ya da üzerine aparat takıp o aparatı da PC'ye bağlayarak chipe VBIOS yazılır. Genelde o chipte main VBIOS bilgisi bulunur, bu yüzden önce o kısım bozukta olsa yedeklenir. Daha sonra internetten indirilen temiz VBIOS dosyası Hex tarzı editörler aracılığıyla üzerine yazılır. Bazen de direk internetten indirilen dosya chipe yazılır.

Yeni kartlar da da aynı mı bilmiyorum ama kartın üzerinde VBIOS chipi bulunur, o Chip'i sökerek ya da üzerine aparat takıp o aparatı da PC'ye bağlayarak chipe VBIOS yazılır. Genelde o chipte main VBIOS bilgisi bulunur, bu yüzden önce o kısım bozukta olsa yedeklenir. Daha sonra internetten indirilen temiz VBIOS dosyası Hex tarzı editörler aracılığıyla üzerine yazılır. Bazen de direk internetten indirilen dosya chipe yazılır.
anladım ama maalesef bunları yapacak kadar kendime güvenmiyorum başka bir yöntem veya istanbulda yaptırabileceğim yer var mı

Yapan yer bulsam yaptıracağım kadıköydeki bütün elektronikçileri gezdim eminönünde doğubanka sordum kimse anlamıyor

Teknik serviscilerin işi bu sıradan bilgisayarcılar anlamaz ama basit bir işlem YouTube'da benzer videolar var, 70TL'ye aparatını alıp bazı laptoplara BIOS yazmıştım yapılmayacak işlem değil illa yapan vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunlara bak istersen

Yeni konular

Geri
Yukarı