RX 570 ve R3 2200G sistemde LoL düşük FPS değerleri

Dequb

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemimde RX570 Sapphire tek fan modeli ve Ryzen 3 2200G işlemci var.
3200MHz 8 RAM var.
LoL'de oyun başı 200 civarı FPS alıyorum.
Lane safasında 70-100 FPS arası alıyorum.
Başka oyunlarda çok yüksek FPS'ler alabiliyorken LoL gibi basit bir oyunda böyle olması sinir ediyor. 144Hz monitör aldım ve resmen tam anlamıyla tadına varamıyorum.
FPS'i nasıl üst düzeyde tutabilirim sabit 144 olması bile yeterli benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimde RX570 Sapphire tek fan modeli ve Ryzen 3 2200G işlemci var.
3200MHz 8 RAM var.
LoL'de oyun başı 200 civarı FPS alıyorum.
Lane safasında 70-100 FPS arası alıyorum.
Başka oyunlarda çok yüksek FPS'ler alabiliyorken LoL gibi basit bir oyunda böyle olması sinir ediyor. 144Hz monitör aldım ve resmen tam anlamıyla tadına varamıyorum.
FPS'i nasıl üst düzeyde tutabilirim sabit 144 olması bile yeterli benim için.

Düşük ayarlarda oynuyorsan ayarları en yükseğe çekmeyi deneyebilirsin. LoL gibi bir oyun ekran kartına yüklenmediği için ayarları yükseltmen gerekiyor.
LoL'de yüksek FPS gerekli mi? CS:GO olsa şikayet ederdim ama LoL'de pek bir fark olacağını zannetmem.

Neden gerekmesin ki? Her oyunda yüksek FPS gerekli bence. Bu arada her türlü fark eder.

Düşük ayarlarda oynuyorsan ayarları en yükseğe çekmeyi deneyebilirsin. LoL gibi bir oyun ekran kartına yüklenmediği için ayarları yükseltmen gerekiyor.

Neden gerekmesin ki? Her oyunda yüksek FPS gerekli bence. Bu arada her türlü fark eder.
Galiba her oyunu 40 FPS oynadığım için bana öyle geliyor😔

LoL'de yüksek FPS gereklimi? CS:GO olsa şikayet ederdim ama LoL'de pek bir fark olacağını zannetmem.
144 hz monitörüm var ve kullanamıyorum gibi şu anda tabiki gerekli

Grafikler en yüksekte.
League of Legends oynarken sistemin işlemcinin grafik birimi olan Vega 8'i kullanıyor olabilir. Radeon ayarlarını tam bilmiyorum ama oradan ekran kartını kullanmasını sağlayabilirsin.
RX570 i kullanıyor ilk ona baktım zaten.
Arkadaşlar nasıl yaptım tam emin değilim ama gölgeleri kapatıp diğer herşeyi açtım.
AMD panelinden gpu hız aşırtmayıda açtım.
Şu an 100FPS altına düşmüyorum. İşinize yararsa deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı