RX 570 ve R5 1400 assassin's Creed Odyssey düşük FPS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sedat Poyraz

Hectopat
Daha fazla  
RX 570 ve Ryzen 5 1400 ile çok düşük değerler alıyorum. High grafiklerde 30-40 FPS ve Low ayarlarda da 30-40 FPS, hiç değişmiyor. V-Sync kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun dışında Ubisoft en fazla güncelleme alan R6 oyunu bile, bazı haritalar da kötü optimizasyon ile deli edebiliyor. Ubisoft teknik ekibi bu konularda en kötüsü olabilir. Ayrıca bazı donanım firmalarını besleyen firmalardan birisi diyebiliriz. Bilerek bazı grafik ayarları için detaylı ayarlar sunmuyorlar. Oyunların tekrar bağlanmasına ek olarak sırf bu yaptıklarından dolayı da büyük bir kesime oyun satamıyorlar. Bundan sonra kendimizi değiştireceğiz diye oyunculara baya ağladılar. Ah gariplerim akıllı oyuncular buna kanıp sizi bağrına basacak.

Yeni oyunda böyle bozuk çıkacak ben kesinlikle güvenmiyorum zamanında hatanın çözümü için crack sürümü kullanın bile demişlerdi diye hatırlıyorum.

0:10, 0:14, 0:19.. Daha bir sürü var fakat yazmaya uğraşmayacağım.

Yok ya şaka yapıyor olmalısınız. MSI Afteeburner raporlar iken veya anlık kullanım değişikliğini darboğaz olarak mı yorumluyorsunuz? Değerlerde hiçbir sorun yok işlemci kullanımı %75'i bile geçmedi. Bir de GPU kullanımı anlık olarak %0 olabilir o anda FPS'de kullanım oranına göre düşüyor ise bir yere kadar sorun olabilir. Yine diyorum bu darboğaz değil. 42 küsür FPS alırken %0 olması sizce mümkün müdür? Bu kadar inat etmeyin kabul edin yanlış bilgilerinizi.

Bu kadar da olmaz.

Ahanda buldum onu.

@hahaxd Her mesaja ''Hahaha'' emojisi atacağınıza cevabınızı verin. Bir önceki mesajıma cevap veremiyorsunuz muhtemelen. Demek ki her şeye bilmeden araştırmadan at gözlüğüyle bakmamalısınız. Ya da RX 570'in Ryzen 5 1400 ile darboğazını kanıtlamalısınız.

@çokdüşünenbiri , bu forumda en gıcık olduğum noktalardan birisi de bir işlemciye ekran kartı önerilirken 1080p low ayarlara göre veya piyasadaki inanılmaz derecede işlemci tüketen bir veya birkaç tane oyuna göre hareket edilip kullanıcıyı yanlış yönlendirmeleri oluyor. Daha geçen gün birisi 9100F işlemciye GTX 1050 Ti'dan yukarısına çıkmasın, darboğazın kralını görür dedi şaka gibi resmen, yine geçen kılın teki i5 7500'ün 1050 Ti dahi besleyemeyeceğini belirtti, ki aynı işlemciyi 1060 6GB kombiniyle BF1 64 kişilik sunucularda dahi GPU'yu tam verimle kullanabiliyorum ben. Aslında bu tiplerle laf dalaşına girip fazla uğraşmamak gerekiyor, optimizasyon özürlüsü işlemci yiyen bir oyun için RX 570'e Ryzen 7 3800X önerirler bunlar, görünen köy kılavuz istemez diye bir söz var, en realistik cevabı genel oyun testlerini inceleyip yorumlayarak bulsun kullanıcı bu gibi durumlarda.

Son düzenleme:
@çokdüşünenbiri , bu forumda en gıcık olduğum noktalardan birisi de bir işlemciye ekran kartı önerilirken 1080p low ayarlara göre veya piyasadaki inanılmaz derecede işlemci tüketen bir veya birkaç tane oyuna göre hareket edilip kullanıcıyı yanlış yönlendirmeleri oluyor. Daha geçen gün birisi 9100F işlemciye GTX 1050 Ti'dan yukarısına çıkmasın, darboğazın kralını görür dedi şaka gibi resmen, yine geçen kılın teki i5 7500'ün 1050 Ti dahi besleyemeyeceğini belirtti, ki 1060 6GB kombiniyle BF1 64 kişilik sunuclarda dahi GPU'yu tam verimle kullanabiliyorum ben. Aslında bu tiplerle laf dalaşına girip fazla uğraşmamak gerekiyor, optimizasyon özürlüsü işlemci yiyen bir oyun için RX 570'e Ryzen 7 3800X önerirler bunlar, görünen köy kılavuz istemez diye bir söz var, en realistik cevabı genel oyun testlerini inceleyip yorumlayarak bulsun kullanıcı bu gibi durumlarda.
Sonunda hem doğruyu söyleyen hem de benimle aynı düşünen birisi çıktı. Gerçekten var böyleleri ve ne yapsak da nafile.

@hahaxd Her mesaja ''Hahaha'' emojisi atacağınıza cevabınızı verin. Bir önceki mesajıma cevap veremiyorsunuz muhtemelen. Demek ki her şeye bilmeden araştırmadan at gözlüğüyle bakmamalısınız. Ya da RX 570'in Ryzen 5 1400 ile darboğazını kanıtlamalısınız.
Kanıtladım zaten. Attığım videoyu izlemeden konuşuyorsun. AC'de darboğazı kabul etmiyorsun hadi, tamam. Diğer oyunlarda bariz var.

Kanıtladım zaten. Attığım videoyu izlemeden konuşuyorsun. AC'de darboğazı kabul etmiyorsun hadi, tamam. Diğer oyunlarda bariz var. Körsün sen.
Yok boşa anlatıyorum. Sizin darboğaz tanımınızı buldum saniyelik yahut saliselik olarak da olsa, FPS de hiçbir düşme dalgalanma olmasa da ekran kartı kullanımının %100 altına düşmesi ancak dediklerinizi anlamlı kılıyor. Benim gördüğüm en gerçeğe kapalı insan olabilrsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı