RX 570 ve R5 2600 parçaların oyun içi değerleri

CALLIST0

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, divsion 2 oyununda ki değerleri sizle paylaşmak istedim. Ekran kartım ASUS ROG STRIX RX 570 işlemcim Ryzen 5 2600, yaklaşık 30 dk da değerler bu şekildeydi, kasam oldukça eski ve hava akışı yok, bana işlemci sıcaklık değeri yarı kullanım olmasına rağmen yüksek geldi sizce değerler nasıl? Daha sonra PUBG'yi de atacağım PUBG'de sıcaklık değerleri oldukça yüksek.

1599158745876.png

Ben de aynı işlemciyi kullanıyorum. Kullanım oranı 60-70 civarına gelince sıcaklık oradan sonra pek artmıyor gibi zaten. Bana normal geldi.

biraz geçikse de pubg değerleri bu (1 maç değerleri)

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    34,3 KB · Görüntüleme: 34
Ryzen 5 2600 sıcaklık değerleri iyi olan bir işlemci ama dediğiniz gibi kasada problem var. Kasa marka model nedir? Ayrıca kasa içinde fan var mı? Nereye takılı kaç adet gerekirse kasanın iç kısmını çekerek fotoğraf atınız.

Ryzen 5 2600 sıcaklık değerleri iyi olan bir işlemci ama dediğiniz gibi kasada problem var. Kasa marka model nedir? Ayrıca kasa içinde fan var mı? Nereye takılı kaç adet gerekirse kasanın iç kısmını çekerek fotoğraf atınız.
Bakın şöyle söyleyim benim pc'm geçen yıl ocak ayında arızalandı psu kaynaklı Bi arıza idi. Tüm parçalar bozulduğu için 0 dan pc topladım sadece kasa alamadım bütçe yetmedi. Kasam 8 sene önceki Bi kasa şuan fotoğrafını bulabilirsem editleyerek koyucam bulamazsam yarın sabaha çekip atıcam ve kasa da sadece egzoz fan var.

Öncelikle termal macun sürülü müydü? Ne zamandır bu şekilde kullanıyorsunuz? Ben LOL oynarken 50 derece civarında dolaşıyor. 70'i bulmuyor yüksek oyunlarda. Dilersen oynadığın oyunu Youtube yaz ve yanına AMD Ryzen 5 2600 yaz diğer sistemlerdeki sıcaklıklar ile karşılaştır. Bende 2 adet önde 1 adet arkada ve öndeki yerlerde de açıklıklar olmasına rağmen durum böyle. Kasanızı masanın üstüne koyun aşağıda bırakmayın. Belli ki kasanızın her tarafı kapalı.

Öncelikle termal macun sürülü müydü? Ne zamandır bu şekilde kullanıyorsunuz? Ben LOL oynarken 50 derece civarında dolaşıyor. 70'i bulmuyor yüksek oyunlarda. Dilersen oynadığın oyunu Youtube yaz ve yanına AMD Ryzen 5 2600 yaz diğer sistemlerdeki sıcaklıklar ile karşılaştır. Bende 2 adet önde 1 adet arkada ve öndeki yerlerde de açıklıklar olmasına rağmen durum böyle. Kasanızı masanın üstüne koyun aşağıda bırakmayın. Belli ki kasanızın her tarafı kapalı.
Bi yan kapak açık ve kasa metal olduğu için sıcaklığı içerde tutuyor. Termal macun değişti işi bilen biri tarafından. Ne zamandır kullandığıma gelirsek 10 ay oldu ama hazirandan bu yana sıcaklık bu şekilde

Dediğim gibi aslında en önemli parça kasadır. Milyarlar da versen ekran kartına işlemciye sürekli ısıyı içerde tutan kasa kullanışsız olur. 2.el bir kasa bulabilirsiniz, hava akışı güzelse. Eminim ki sıcaklık farklı olacaktır. Ayrıca kullandığınız fan sayısı artırmak da birer çözüm. Yapamazsanız eğer. Youtube vs yerlerde videolar var matkapla kapağın önünde delikler açmak da çözüm ve ardından 2 tane ön tarafa fan takılırsa iş görür.

Dediğim gibi aslında en önemli parça kasadır. Milyarlar da versen ekran kartına işlemciye sürekli ısıyı içerde tutan kasa kullanışsız olur. 2.el bir kasa bulabilirsiniz, hava akışı güzelse. Eminim ki sıcaklık farklı olacaktır. Ayrıca kullandığınız fan sayısı artırmak da birer çözüm. Yapamazsanız eğer. Youtube vs yerlerde videolar var matkapla kapağın önünde delikler açmak da çözüm ve ardından 2 tane ön tarafa fan takılırsa iş görür.
Yakın zaman da yeni bir kasa almayı planlıyorum ilgilendiğin için teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı