RX 570 ve RX 470 ile crossfire yapmak

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Elimde halihazırda iki kart da mevcut. Biri RX 570 Nitro+ 4 GB, biri RX 470 Nitro 8 GB. Zevkine crossfire denemesi yapmak istiyorum. Max 1 hafta kullanır geri tek karta dönerim zaten. Bunu yapmak için birkaç sorum var;

1) Biri 570 diğeri 470, hangisinin driverini kurmam gerekiyor?

2) i5 10400F, 2x8 DDR4 RAM ve B460-F STRIX şeklinde bir sisteme sahibim. PSU CM G750M. Sanırım hepsi uyumlu ve yeterli ama yine emin olmak istiyorum, yeterli mi?

3) Forumda bu konu ile ilgili rehber varsa link verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Her ikisi de aynı model olmak zorunda. Yani 2 adet RX 470 veya 2 adet RX 570 ile oluyor. Bunun yanında Crossfire için minimum 850W +80 bir PSU öneririm. Cidden ekran kartı ne olursa olsun çekilen güç şaşırtıcı derece yükselebiliyor.

Her ikisi de aynı model olmak zorunda. Yani 2 adet RX 470 veya 2 adet RX 570 ile oluyor. Bunun yanında Crossfire için minimum 850W +80 bir PSU öneririm. Cidden ekran kartı ne olursa olsun çekilen güç şaşırtıcı derece yükselebiliyor.
İnternette RX 580 ile RX 470 bile CF yapılıyor. Yani bu ikisi de CF olabiliyor diye biliyorum. PSU 750W'ın tamamını 12V kanalından verebiliyor.

İnternette RX 580 ile RX 470 bile CF yapılıyor. Yani bu ikisi de CF olabiliyor diye biliyorum. PSU 750W'ın tamamını 12V kanalından verebiliyor.
Tamamdır biraz araştırdım karttan karta değişiyormuş o ama senin durumunda x2 RX 470 kullanmış oluyormuşsun dostum. Yani düşük olanın frekansı baz alınıyormuş. Onun dışında bilgisi olanlar yardımcı olsun benim bildiklerim bu kadar kendimi rezil ediyordum az kalsın :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnternette iki tane 4GB modeli ile yapan var. Birinin 8GB olması problem yapar mı bilmiyorum. Eskiden CF yapabileceğiniz kartları gösteren bir liste yayınlardı AMD, sanırsam artık Multi GPU olayı öldüğü için yayınlamayı kestiler.

Hayırlı olsun ses ve sıcaklık konusunda bir problem yaşadın mı? Ve ya stabilite sorunu, ayar açamama sorunu vb. ?
Ses ister istemez biraz artıyor ama çok değil, sıcaklık olarak da yan kapak açık şekilde iki kart da 65'i geçmedi. Kapatmaya biraz çekindim açıkçası çünkü RX 470 kartım 75-76 dereceye kadar çıkıyor tek başınayken.
Stabilize sorunu var, arada FPS dibe çakılıyor sanırım kartlar farklı olduğu için böyle oldu. Hevesimi 2-3 saat alıp dün gece geri söktüm zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı