RX 570 ve RX 580 Farkı

MertEren94

Hectopat
Tek fanlı 4 GB RX 570 bir ekran kartım var. R5 2600, 8 GB RAM ve B450M anakart var. Ben bu kasayı 3400'e aldım.
Ben aldıktan 2 ay sonra aynısının RX 580'li versiyonu 3400 TL oldu arada çok fark var mı kafama takmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri RX570 ( 7000MHZ) ile çalışırken diğeri RX580 ( 8000MHZ) ile çalışmakta. Hem çalışma hızı olsun hemde ekran kartının VRAM olsun hertürlü RX580 daha iyi performans verecektir. FPS konusunda söz edecek olursak gözle görülür bir FPS farkı olabilir. Fakat dert edilecek düzeyde değil. Sıkıntı etmeyin. Yeni sistem alanlarda genelde böyle oluyor nasıl diyeyim 😀 aldıgın bilgisayar ucuza alırsın fakat iyisi daha ucuza satılmaya başlar sıkıntı yok. İleride bütçeniz olursa değiştirebilirsiniz .

Fps manyağı değilsen 570 al ekstradan fazla para verme çünkü sana şöyle örnek vereyim 570 kullanıcısı olarak; Bf4 ultra, Tekken 7 ultra, shadow of war bütün ayarlar high 50 fps aşağısı almıyorum hatta 60-70 en az tabii ki bunlar 1080p. Yani demem o ki, ben illa ki yüksek, böyle aşırı fpslerde oynayacağım diyorsan 580 ya da daha iyisini al ancak değilsen, şahsen ben değilim beni high bile tatmin ediyor ancak sistem yetiyorsa ultraya alıyorum elbette. Zaten görsel olarak bariz fark medium ve high arasındadır. High ile very high (ultra) arasında gözle hemen görülür fark olmuyor inan. Bu yüzden aşırı fps'ler istemiyorsan 570 seni fazlasıyla tatmin eder boşuna fazla para verme. Soğutması da güzel MSI kullanıyorum Armor modelini, en fazla 74-75°C.

Ben 580’li sistem topladıktan sonra fiyatının daha altına 590’lı sistemler toplandı.
Anlayacağın teknolojiye yetişmek güç. Babamın da dediği gibi lüksün sınırı yoktur. Takma kafana :)

Fps manyağı değilsen 570 al ekstradan fazla para verme çünkü sana şöyle örnek vereyim 570 kullanıcısı olarak; Bf4 ultra, Tekken 7 ultra, shadow of war bütün ayarlar high 50 fps aşağısı almıyorum hatta 60-70 en az tabii ki bunlar 1080p. Yani demem o ki, ben illa ki yüksek, böyle aşırı fpslerde oynayacağım diyorsan 580 ya da daha iyisini al ancak değilsen, şahsen ben değilim beni high bile tatmin ediyor ancak sistem yetiyorsa ultraya alıyorum elbette. Zaten görsel olarak bariz fark medium ve high arasındadır. High ile very high (ultra) arasında gözle hemen görülür fark olmuyor inan. Bu yüzden aşırı fps'ler istemiyorsan 570 seni fazlasıyla tatmin eder boşuna fazla para verme. Soğutması da güzel MSI kullanıyorum Armor modelini, en fazla 74-75°C.
İşlemcin nedir? Wattpad sorunu yaşıyor musun?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı