RX 570 ve Ryzen 3 2200G Darboğaz mı yapıyor?

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni ekran kartım RX 570'i kullanalı 2. ya da 3. gün oluyor. Fakat özellikle yayın açtığım zamanlar inanılmaz bir CPU kullanımı oluyor. Sırf bu yüzden tarayıcıyı açamıyorum. Bugün Valorant'ta fark ettim ki seslerde gidip gelme oluyor, görev yöneticisini bir açtım ki CPU kullanımı %100. Bu darboğaz anlamına mı geliyor?
Sistem özelliklerim:
İşlemci: Ryzen 3 2200G
Ekran kartı: RX 570 8 GB
RAM: 8 GB
Anakart: ASUS B450M-K
240 GB Toshiba SSD ve 500 GB HDD kullanıyorum. (Oyun SSD içine kurulu)

Adsız.png

Arkadaşlar merhaba, yeni ekran kartım RX 570'i kullanalı 2. ya da 3. gün oluyor. Fakat özellikle yayın açtığım zamanlar inanılmaz bir CPU kullanımı oluyor. Sırf bu yüzden tarayıcıyı açamıyorum. Bugün Valorant'ta fark ettim ki seslerde gidip gelme oluyor, görev yöneticisini bir açtım ki CPU kullanımı %100. bu darboğaz anlamına mı geliyor?
Sistem özelliklerim:
İşlemci: Ryzen 3 2200G.
Ekran kartı: RX 570 8 GB.
RAM: 8 GB.
Anakart: ASUS B450M-K.
240 GB Toshiba SSD ve 500 GB HDD kullanıyorum. (Oyun SSD içine kurulu)

Eki Görüntüle 719273

Görselden bağımsız olarak aynı sisteme sahiptim. GTA 5 gibi oyunlarda %10'luk darboğaz yapıyordu. O nedenle R5 1600 AF'ye geçmiştim. Rahatladı bilgisayar.

Herkes sallamış be. Daha çözünürlük belli değil. Öncelikle hangi çözünürlükte kullanıyorsunuz? MSI Afterburner ile kontrol ederek CPU-GPU kullanımlarını oyun içinden aktarır mısınız? Ayrıca yayında CPU kullanımının tavan yapması normal. Giriş seviyesinin de giriş seviyesi işlemciniz var. Ekran kartınızı besleyecektir ancak yayın falan işin içine girince zorlanacaktır. Yukarıda istediğim verileri paylaşırsanız yorum yapabiliriz.

Herkes sallamış be. Daha çözünürlük belli değil. Öncelikle hangi çözünürlükte kullanıyorsunuz? MSI Afterburner ile kontrol ederek CPU-GPU kullanımlarını oyun içinden aktarır mısınız? Ayrıca yayında CPU kullanımının tavan yapması normal. Giriş seviyesinin de giriş seviyesi işlemciniz var. Ekran kartınızı besleyecektir ancak yayın falan işin içine girince zorlanacaktır. Yukarıda istediğim verileri paylaşırsanız yorum yapabiliriz.

Görselden bağımsız diye belirtmiştim. Bu arada aynı ikiliyi kullandım. Ve çoğu oyunda darboğaz oluyordu. Rocket League gibi oyunlar hariç.

Yeni konular

Geri
Yukarı