RX 570 vs 1060 6 GB

Yanlış Bilgilendirme
Bu tarz kanallara inanarak insanları yanlış yönlendirmeyin. Aynı kanalın AMD old, new testlerine bakın neredeyse fark yok birkaç oyun haricinde.

Techpowerup'ın testlerine göre 1060 %20 daha güçlü.

%20 daha mı güçlü hiç güleceğim yoktu. Kime sorsanız arada değil %20 %5-10'luk bir fark olduğunu hatta çoğu kişi RX 570'in daha iyi performans vereceğini söyler.
Kim bilir en son o site ne zaman güncellendi onlarca yeni driver geldi . O zaman sizde bize yanlış bilgilendirme veriyorsunuz arada %20 fark olduğunu söyleyerek yanlış bilgi veriyorsunuz.
Bu da Dünya çapında kabul görmüş bir site ve çoğu oyunda kafa kafaya gidiyorlar ki zaten arkadaş ITX modelini alacağını söylüyor yani daha düşük performanslı olacak. (Alt tarafa kaydırarak oyun testlerinde ki ortalama sonuçları görebilirsiniz.

ITX baktığım kadarıyla TFLOPS daha iyi normal 1060 ekran kartından. Daha küçük daha performanslı kart olarak çıkıyor. RX 570 baktım daha iyi TFLOPS değerine sahip. Nvidia teknolojisi kullanan oyunlar daha performanslı ve yazılımla hile yaptığını düşünüyorum. Diyelim o kadar en fazla 1700 hızında turbo ile ancak oyunda değerileri 2k geçiyor maksimum değerinden. Bunun açıklamaları var nette zaten.

@Just_ Game Attığın sitenin dünyaca kabul falan gördüğü yok. Dünyaca kabul gören, güvenilir siteler Techpowerup, Guru3d'dir.
Hatta Userbenchmark da kullanıcı benchmarkları ve en güncel veriler olduğu için güvenilirdir. Sadece FPS kısmına bakmayın, o biraz sallama, benchmark sonuçlarına bakın.

RX570 kullanıcısı olarak söyleyeyim;
Tüm 1060 6 GB 2.eline 1000 basar tüm güncel oyunları ultara ile orta ayarlarda oynatıyor. Isı değerli çok iyi. Zaten bununla ilgili YouTube'de bir sürü video var.
Not: Eğer alırsanız çift fanli modelini alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX570 kullanıcısı olarak söyleyeyim;
Tüm 1060 6 GB 2.eline 1000 basar tüm güncel oyunları ultara ile orta ayarlarda oynatıyor. Isı değerli çok iyi. Zaten bununla ilgili YouTube'de bir sürü video var.
Not: Eğer alırsanız çift fanli modelini alın.
Bu dediğini söyleyebilmek için GTX 1060 6 GB modelide kullanman lazım. Sadece bir modeli alıp en iyisi benim kullandığım demek biraz saçma oluyor. Taraflı tarafsız herkes bilir GTX 1060 6 GB RX 570 modelini 10 oyun varsa 9'unda tokatlar.
Yakın zamanda 11.11 indirimleri ve 25-30 Kasım arasında da kara cuma indirimleri olacak onları beklemeni öneririm sıfır RX 590 veya GTX 1660 modelleri çok uygun fiyatlara düşebilir. Bu devirde RX 570 modeline 1000 TL üstü para vermek akıl karı değil bence.

RX 570 driverlar sayesinde 1060 gücünde. RX 580 980 TI-1070 arası.

Yanlış bilgilendirmek istemem ancak yeni driverlarla 1060'la RX570 yakın performans gösteriyor diye okudum. 1060 bir tık önde tabiki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı