RX 570 vs GTX 1060

GTX 1060 6GB VS RX 570 4GB:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1060 3GB VS RX 570 4GB:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

GTX 1060 3GB VS RX 570 8GB:

GTX 1060 6GB VS RX 570 8GB:

Ayrıca zaten videolar hep aynı şeyi gösteriyor yani RX 570 GPU gücü olarak daha mı iyi 1060 3GB versiyonundan VRAM olarak değil güç olarak.
@Demir selim, test sonuçlarını attım. Kartı siz mi ürettiniz de bu kadar iyi biliyorsunuz aralarındaki farkı?

Hayır araştırarak 1060 6 GB bazen RX580 4 GB tın bile gersin de kalıyor RX570 le RX580 4 GB arasındaki fark 5-10 olduğuna göre.

@Demir selim, 1060 6G bir kere 570'i kas gücü olarak özellikle o birinci video çok saçma dediğiniz DX11 optimizeli özellikle de UE4 motoruyla çalışan oyunlarda hala net bir şekilde eziyor bu iki iki dört, hatta sağlam bir OC ile 1660'ın ensesine yaklaşıyor desem yalan olmaz çünkü kendim de 1060 6G kullanıcısıyım ama tabii AMD GPU optimizeli DX12/Vulkan API'sini kullanan oyunlarda bir RX580 4G veya 1650 Super ile ancak kafa kafaya gelebildiği gibi diğer türlü stok haliyle bu tip AMD kart seven yapımlarda RX570 ile denk sayılırlar yalnız üç beş tane DX12/Vulkan kullanan oyunda yakın performans veriyor diye de RX 570'i 1060 6G'nin dengi yapmaz.

Bundan birkaç yıl öncesine kadar da RX 570 kas gücü olarak aslında 1060 3G'ye çok yakın bir konumdaydı hatta dengi dengineydiler hatta şu an bile DX11 gibi neredeyse oyun dünyasının sıklıkla kullandığı API destekli uygulama ve oyunlarda sunmuş oldukları performans benzer tabii genel performansı değerlendirirken DX11 ve diğerleri olarak düşünmemiz gerektiğinden şu an itibariyle güncel sürücü güncellemeleriyle RX570 hem VRAM hem de güç olarak daha önde bir konumda.

Son düzenleme:
@Demir selim, 1060 6G bir kere 570'i kas gücü olarak özellikle o birinci video çok saçma dediğiniz DX11 optimizeli özellikle de UE 4 motoruyla çalışan oyunlarda hala net bir şekilde eziyor bu iki iki dört, hatta sağlam bir OC ile 1660'ın ensesine yaklaşıyor desem yalan olmaz çünkü kendim de 1060 6G kullanıcısıyım ama tabii AMD GPU optimizeli DX12/Vulkan API'sini kullanan oyunlarda bir RX580 4G veya 1650 Super ile ancak kafa kafaya gelebildiği gibi diğer türlü stok haliyle bu tip AMD kart seven yapımlarda RX570 ile denk sayılırlar yalnız üç beş tane DX12/Vulkan kullanan oyunda yakın performans veriyor diye de RX 570'i 1060 6G'nin dengi yapmaz.

Bundan birkaç yıl öncesine kadar da RX 570 kas gücü olarak aslında 1060 3G'ye çok yakın bir konumdaydı hatta dengi dengineydiler hatta şu an bile DX11 gibi neredeyse oyun dünyasının sıklıkla kullandığı API destekli uygulama ve oyunlarda sunmuş oldukları performans benzer tabii genel performansı değerlendirirken DX11 ve diğerleri olarak düşünmemiz gerektiğinden şu an itibarıyla güncel sürücü güncellemeleriyle RX570 hem VRAM hem de güç olarak daha önde bir konumda.

Ben zaten 1060 6 GB ile RX570 aynı performansa da diye bir şey demedim arada 10FPS'den fazla bir fark yok dedim bu kartlar 1660'ın yanına bile yaklaşamaz.
Yine de yorumlarınız için sağ olun RX570 yabancı ülkelerde kötü bir kart diye mi geçiyor.
Cevap verirseniz çok güzel olur.

Geri
Yukarı