RX 570 vs RX 580

Barisf

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba eski sistemimi güçlendirmek istiyorum bir sure araştırdıktan sonra RX570 ve RX580 8 GB ekran kartları arasında kaldım.

Sistemim:
M5A97 le r2.0 anakart.
AMD FX 8320 işlemci.
GTX650 Ti Boost ekran kartı.
16 GB RAM.
PSU bilmiyorum.

2.el RX570 veya RX580 düşünüyorum birçok kişi RX580 ve FX 8320 işlemcinin darboğaz yapıcağını soyuluyor ama bu iki bileşeni test videolarına baktığımda ciddi bir darboğaz olmuyor sizce RX570 mi yoksa RX580 mi almalıyım?

1.5 yıl FX6300 ile RX570 kullandım. Darboğaz vardı ama donma kasma yoktu, sadece oyunlarda tam performans alamıyordum(60 alacağım oyundan 55FPS alıyordum). Testlerde %10 hatta %15'ten fazla darboğaz yoksa genelde kasma donma olmuyor performans tam vermiyor sadece.

RX 580 daha güçlü ancak Mining çakma ihtimali de yüksek.

Birkaç RX580'e baktım oldukça uygun fiyatlıydı ama bende miningden korktum Yine ideal Fiyatta RX570 buldum kişi kartı mevcut olarak kullandığını belirtti yine de emin olamadım.

İkisi de darboğaz yapar o işlemci ile. Maks. GTX 1050 Ti veya 1060 besler o CPU ama ikisi arasından RX 580.
Bazı yerlere baktığımda maksimum rx570 yazıyordu işlemciye oc yaparsan rx580 de az bir darboğaz la kullanabileceğim yazıyordu. Sence rx570 alsam kurtarmaz mı.

1.5 yıl FX6300 ile RX570 kullandım. Darboğaz vardı ama donma kasma yoktu, sadece oyunlarda tam performans alamıyordum(60 alacağım oyundan 55FPS alıyordum). Testlerde %10 hatta %15'ten fazla darboğaz yoksa genelde kasma donma olmuyor performans tam vermiyor sadece.

Belirttiğim gibi test videolarına baktığımda ciddi bir darboğaz göremedim zaten amacım sistemi biraz daha güçlendirip kardeşime vermek.
Ama beni korkutan işlemcimle RX570 ekran kartı çok fazla darboğaz yapar mı?

Son düzenleme:
Birkaç RX580'e baktım oldukça uygun fiyatlıydı ama bende miningden korktum Yine ideal Fiyatta RX570 buldum kişi kartı mevcut olarak kullandığını belirtti yine de emin olamadım.

Bazı yerlere baktığımda maksimum rx570 yazıyordu işlemciye oc yaparsan rx580 de az bir darboğaz la kullanabileceğim yazıyordu. Sence rx570 alsam kurtarmaz mı.

Belirttiğim gibi test videolarına baktığımda ciddi bir darboğaz göremedim zaten amacım sistemi biraz daha güçlendirip kardeşime vermek.
Ama beni korkutan işlemcimle RX570 ekran kartı çok fazla darboğaz yapar mı?
Netten bak verilere çok değilse al ilerde işlemciyi de değişirsin işlemci zaten çok da maliyetli olmuyor şu an 2k ye bile ikinci elde güçlü işlemci bulursun.

Netten bak verilere çok değilse al ileride işlemciyi de değişirsin işlemci zaten çok da maliyetli olmuyor şu an 2K'ye bile ikinci elde güçlü işlemci bulursun.

RX570 alırsam işlemci olarak ne önerirsin. Anakartımla uyumlu guçlu işlemci çok yok diye biliyorum bir de eski bir PC için çok fazla masraf yapmak istemiyorum.

RX570 alırsam işlemci olarak ne önerirsin. Anakartımla uyumlu guçlu işlemci çok yok diye biliyorum bir de eski bir PC için çok fazla masraf yapmak istemiyorum.
İnan onu bilmiyorum yani hangi işlemci max senin anakartı destekler bilemiyorum. Yani sana kalmış istersen 570 alıp dura da bilirsin. Ya da eski kasa diye yatırım yapmaya da bilirsin. 570 ileriye dönük olmasa da eski de sayılmaz yani.

12 yıllık işlemci, RX 580 daha güçlü ama darboğaz kaçınılmaz, 580 alın en azından güçlü bir kart bulunsun elinizde.

Yeni konular

Geri
Yukarı