Çözüm RX 570 Watmann hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ertugben

Centipat
Merhaba değerli insanlar, foruma umarım bir faydam olur diye üye oldum. Oldukça kurallara uyarak deneyim ederek çözdüğüm bu sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu saat oldu çözebildim(01: 24) belkide çözülmüştür öncesinde ama web üzerinde hiç rastlamadım.
Bu wattman olayı anladığım kadarı ekran kartının güç değeri ile ilgili. Şu an elimdeki PC i3 8. Nesil anakart ASUS H310M ve malum kart MSI RX570 4 GB OC 12 GB'de RAM var. PC'yi topladım kurdum ve ilk açılışlar normal ilerlerdi son güncellemeler dahil sorun yoktu fakat herkes gibi ben de wattman hatası aldım 2. Günde ve başladım aramaya statik elektrikti vida idi epey bir bilgi stokladım. Bir süre sonra ardı sıra aç kapa yaptım PSU'dan direkt ve anladım ki ekran kartı istediği akım değerleri ile başlayamıyor ve hali ile masaüstüne gelince wattman hatası veriyor. Hatta ASUS anakartı olanlar kesin bilir DIT sesi ile normal açılır ama ekran kartı hatası veririr ses, buna rağmen masaüstüne gelir ve wattman hatası gelir. Özetle benim anladım şu ki ilk açılışta ekran kartı istediği akımı almalı Bu da şöyleki. W8-W10 malum fast Boot özelliğine sahip. Bunu anakart BIOS üzerinden son BIOS Update yaptıktan sonra sağlıklı olsun güncellemenizi öneririm, yapmasanız da hemen hemen %90 her anakartta var olan bir özellik fastboot disable yapalım. Çünkü hızlı başlangıçta kartımıza istenilen akım gitmiyor. Bizzat manuel denedim 8pin PCI-e güç girişini çıkardım başlattım karttan vazgeçtim artık :) ve wattman hatasını aldım. Kaantım başlangıç akımı çok önemli. 15-30 kez fastboot kapalı modunda aç kapa (başlat>kapat) yaptım ve hiçbir şekilde wattman hatası almadım. Fastboot enable yapınca malum eskisi gibi hata almaya devam ettim. Çünkü hızlı açılışta sanırım optimize edilmiyor parçaların bazı istenen akım değerleri ya da gerekli daha ne varsa. BIOS dahil ve yine Windows > güç ayarlarında hızlı açılış olması lazım onu da kapatmanızı öneririm. Umarım ben bu şekilde çözdüğüm durumu sizde dener ve olumlu sonuç alırsınız. Umarım anlattıklarım faydalıdır ve wattman sanırım aslında iyi bir şey :) Kartı yüksek voltaja ya da düşük voltaja karşı koruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu RX serisinde yaşayacak mıyız böyle ucuz kart alacağız diye ya. RX 570 alma arefesinde soğuttu bir kere daha beni. Hocam kullandığınız MSI modeli nedir GAMING mi yoksa ARMOR mu?

Bu RX serisinde yaşayacak mıyız böyle ucuz kart alacağız diye ya. RX 570 alma arefesinde soğuttu bir kere daha beni. Hocam kullandığınız MSI modeli nedir GAMING mi yoksa ARMOR mu?

Merhaba Google hesabımda sorun oldu, yeni üyelik açmam gerekti. Yani NVIDIA çok pahalı ve F/P AMD daha başarılı. En nihayetinde 2 GB 1050 serisi almaktansa 4 GB RX serisi daha avantajlı geliyor bana. Almaktan vazgeçmeye gerek yok bence. Ben şu an Armor kullanıyorum. Denemeler yaptım kartta bir sorun daha yaşamadım.

Merhaba Google hesabımda sorun oldu, yeni üyelik açmam gerekti. Yani NVIDIA çok pahalı ve F/P AMD daha başarılı. En nihayetinde 2 GB 1050 serisi almaktansa 4 GB RX serisi daha avantajlı geliyor bana. Almaktan vazgeçmeye gerek yok bence. Ben şu an Armor kullanıyorum. Denemeler yaptım kartta bir sorun daha yaşamadım.
Hocam bende AMD'ciyim ama yani... Yok fazla güç çekiyor diye undervoltage ayarı yok wattman ayarı yok siyah ekran ayarı... Arkadaşımda da ASUS Strix RX 580 var onda da arada ekran kararması falan oluyordu.
Bu haricinde sorun yaşadınız mı? Şu sıralar HB'de 916 lira civarında. MSI ARMOR RX 570 4 GB almayı düşünüyorum.

Hocam bende AMD'ciyim ama yani... Yok fazla güç çekiyor diye undervoltage ayarı yok wattman ayarı yok siyah ekran ayarı... Arkadaşımda da ASUS Strix RX 580 var onda da arada ekran kararması falan oluyordu.
Bu haricinde sorun yaşadınız mı? Şu sıralar HB'de 916 lira civarında. MSI ARMOR RX 570 4 GB almayı düşünüyorum.
Armor'un üstüne az daha koyun Pulse OC falan alın bence. Sapphire'ın AMD ekran kartlarını soğutmada daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Adana'da Pulse OC model kartım 75 derecenin üstüne daha çıkmadı.

Hocam bence sorun yok kartta ben bir kere yaşadım bunu oda elektrik gidip geldiği için aldığımdan beri herhangi bir sorun yaşamadım.
Kesinlikle Sapphire Nitro+ öneriyorum.

Arkadaşımda da ASUS Strix RX 580 var onda da arada ekran kararması falan oluyordu.
1,5 yıldır MSI RX-580 Armor kullanıyorum. Hiç bir sorunla karşılaşmadım. Arkadaşların da dediği gibi Sapphire soğutma konusunda daha iyi, çünkü benim kartım ısınıyor. Ben daha uygun fiyatlı olduğu için Armor modelini tercih etmiştim. Eğer bütçeniz varsa, AMD konusunda Sapphire en iyisi.

Peki güzel kardeşim bende 2 gündür şöyle bi sorun çıkıyor.Asrock A320 anakart a sahibim Asus Dual RX580 kullanıyorum R5 2600 işlemcide Sorun; Herhangi bir oyun açıyorum 2 ila 4 dk arasında görüntü gidiyor ekran kartım işlemcim çalışıyor belki geri gelir diye bekliyorum tabi dıt sesi alıyorum. Şimdiye kadar yaptıklarım Şöyle psu 700 80 bronze + aldım ,Ekran kartını servis e gönderdim bakımları yapıldı arıza vs tespit edilemedi ve Anakart sıfır bir sorun teşkil edermi ondan şüphe duyar oldum. Kasa içinde akım yokdur diyerek şimdide yan kapağı söktüm tekrar deneyecem yakana kadar yolu var =)

Peki güzel kardeşim bende 2 gündür şöyle bi sorun çıkıyor.Asrock A320 anakart a sahibim Asus Dual RX580 kullanıyorum R5 2600 işlemcide Sorun; Herhangi bir oyun açıyorum 2 ila 4 dk arasında görüntü gidiyor ekran kartım işlemcim çalışıyor belki geri gelir diye bekliyorum tabi dıt sesi alıyorum. Şimdiye kadar yaptıklarım Şöyle psu 700 80 bronze + aldım ,Ekran kartını servis e gönderdim bakımları yapıldı arıza vs tespit edilemedi ve Anakart sıfır bir sorun teşkil edermi ondan şüphe duyar oldum. Kasa içinde akım yokdur diyerek şimdide yan kapağı söktüm tekrar deneyecem yakana kadar yolu var =)
Kullandığınız driver sürümü nedir?
Bu arada böyle bir sistem için keşke B serisi bir anakart alsaymışsınız. Güvenilirlik açısından...

Yeni konular

Geri
Yukarı