RX 570 yüksek FPS'de kasma

arazbey

Femtopat
Selamünaleyküm arkadaşlar, buralarda yeniyim hatam olursa kusura bakmayın. Soruna gelecek olursak Valorant'ta GPU anlık olarak %80'lere çıkıyor çoğu zaman %0'larda geziyor. FPS takım savaşların ortalama 130-140 arası geziyor fakat oyun kasıyor bu FPS değerlerinde. İnternetten sistemim ile ilgili performans testlerine baktıgımda ortalamanın üstünde FPS alıyorum fakat oyun kasıyor. Örnek verecek olursak izlediğim video da arkadaşın birisi 80 FPS'de akıcı oynuyor. Benim anlık 140'dan 120 FPS düştüğü zaman kasma oluşuyor, sorunu anlamıs değilim. Yapmadıgım şey kalmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi aksamlar.

Sistem:
  • i3-9100F
  • ASUS RX 570 4 GB.
  • H310M-R r2.0
  • 8 GB RAM.
  • Windows 10 Pro.

Merhaba, 8 GB RAM günümüzde yetersiz. Oyun normal akışında giderken işlemci ve grafik işlemcisi yeterli olmasına rağmen anlık takılmalara sebep olur RAM yetersizliği.

Ayarları yükselttiğim zaman FPS bu sefer 120 değil de 100'e düşüyor yine kasma oluyor ekran kartı kullanımı az da olsa artıyor ama yine 100 FPS de kasma oluyor.

Hocam ben size FPS demiyorum ki. Ekran kartımın kullanımı genelde %0 diyorsunuz yani bu da demek oluyor ki ekran kartınız genelde kare üretmiyor sonuç olarak da kare atlaması, takılması yaşıyorsunuz.

İşlemci darboğazına benzettim ben. Sanırım işlemciniz yetersiz kalıyor. Kasma dediğiniz akıcı oynayamama mı?

Merhabalar hocam sistemimi diğer aynı sistemlerle karşılaştırdıgımda FPS olarak benden daha düşük olmasına rağmen akıcı oynuyor. Kasma dediğim evet akıcı değil takılmalar oluyor görüntü sanki yavaş ilerliyor gibi.
Monitörünüz ne? Bir de %1 ve binde 1 FPS değerlerine de baksanız iyi olur.

Hocam monitör ASUS VN247h modeli 60 Hz 1 ms %1 değerler derken onları bilmiyorum yardımcı olursanız bakabilirim.
Hocam ben size FPS demiyorum ki. Ekran kartımın kullanımı genelde %0 diyorsunuz yani bu da demek oluyor ki ekran kartınız genelde kare üretmiyor sonuç olarak da kare atlaması, takılması yaşıyorsunuz.

Peki çözümü nedir bunun yani grafikleri arttırıyorum en yükseğe yine aynı şekil dediğim gibi 120 FPS de kasma değil de 100 FPS de kasıyor arttırdığım için FPS düşüyor fakat yine de 100 FPS kasıyor.

Geri
Yukarı